کوتاه فرهنگی
روایت موحد از ورود اسلام به ایران منتشر می‌شود

کتاب «در کشاکش دین و دولت» با گزارشی فشرده از دوران سی ساله پس از رحلت پیغمبر اکرم(ص) در سال ۱۱ هجری تا صلح امام حسن(ع) و معاویه در سال ۴۱ هجری آغاز می‌شود.

به گزارش ایبنا، کتاب تازه‌ای از محمدعلی موحد مورخ، مولوی‌پژوه و حقوق‌دان برجسته ایرانی در روزهای آینده توسط نشر ماهی منتشر خواهد شد. این کتاب که «در کشاکش دین و دولت» نام دارد حاصل پژوهش‌های موحد در باب رابطه میان دین و دولت در اسلام و ارتباط ایران و ایرانیان با این مقوله است.کتاب «در کشاکش دین و دولت» با گزارشی فشرده از دوران سی ساله پس از رحلت پیغمبر اکرم(ص) در سال ۱۱ هجری تا صلح امام حسن(ع) و معاویه در سال ۴۱ هجری آغاز می‌شود و در پی آن، موحد چنان که خود گفته است می‌کوشد «با دقت در مضمون روایت‌های مورخان و تعمق در زیر و بم آن‌ها، تصویری بالنسبه معقول و قابل اعتماد از آن دوران» به دست دهد.»

بلیت سینما در روز ملی سینما نیم‌بها می‌شود

بلیت تمامی سالن‌های سینما همزمان با روز ملی سینما ۲۱ شهریور نیم‌بها می‎شود. علی سرتیپی، سخنگوی شورای عالی اکران درباره آخرین جلسه این شورا گفت:«در آخرین جلسه شورای عالی اکران مصوب شد که همزمان با روز ملی سینما بلیت تمامی سالن‌های سینما نیم‌بها شود. با توجه به اینکه ۲۱ شهریور روز ملی سینما با ایام عزاداری همزمان شده و تعطیل است، روز جمعه ۲۲ شهریور و اولین روزی که سالن‌های سینماها باز می‌شود، تمامی فیلم‌ها در این روز با قیمت نیم بها عرضه می‌شوند.»

نسخه مناسب چاپ