سخنگوی قوه قضائیه:
مالباختگان سکه ثامن به پول‌هایشان می‌رسند‏
سرویس خبر:‌ سخنگوی قوه قضاییه گفت: به زودی وجوه نقد اموال متهمان پرونده سکه ثامن تقسیم می‌شود و اموالِ غیرمنقول هم با کارشناسی به فروش می‌رسد.

‏غلامحسین اسماعیلی افزود: قرار است آنچه از اموال متهمان پرونده سکه ثامن تاکنون شناسایی و توقیف شده است، به زودی وجوه نقدی تقسیم شود و اموالِ غیرمنقول هم با کارشناسی به فروش برسد.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: درباره پرونده سکه ثامن برغم این که این پرونده، سنگین است و شاکی زیاد دارد، این تصمیم گرفته شده است.

وی گفت: پرونده در دادسرا بوده و به دادگاه نیامده است. معمولاً توزیع و تقسیمِ اموالِ توقیف شده بین طلبکاران تا پایان رسیدگی و صدور حکم باقی می‌ماند، اما تصمیم گرفته شد، تا آنچه از اموال متهمان تا الان شناسایی و توقیف شده است، در بخش وجوه نقدی تقسیم شود و اموالِ غیرمنقول هم با کارشناسی به فروش برسد، قرار است در همین مرحله از پرونده و درصدی از مطالباتی که مردم از سکه ثامن و طلای شادی دارند، به آن‌ها پرداخت شود که اقداماتِ اجرایی آن آغاز شده است.

سخنگوی قوه ‌قضائیه در پاسخ به این که آیا مشکلات ۴ تا ۵ هزار نفری که در طلای شادی گرفتار بودند هم رفع شده است؟ ادامه داد: در یکی از پرونده‌ها حدود سه هزار نفر و در دیگری حدود ۴ هزار نفر مالباختگانی بودند که اعتماد کرده بودند.

اعتماد مردم به این شخص درست نبود و فردی که مورد اعتماد قرار گرفته بود، متأسفانه از اعتمادِ مردم سوءاستفاده کرد.

وی درباره آخرین وضع پرونده قتل خانم میترا استاد هم گفت: به موجب قانون باید یک فرآیندی بین ابلاغِ به وکیل و پایان مهلت آن‌ها جهت اعتراض و سپس تعیینِ وقت رسیدگی انجام شود. مهلتِ ۱۰ روزة وکلا رو به پایان است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ