متقاضیان رشته‌های بدون کنکور ۵۰درصد ظرفیت را تکمیل کردند
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به امکان انتخاب رشته‌های تحصیلی تنها با معدل کتبی دیپلم برای پذیرش مهرماه ۹۸دانشگاه‌ها از ثبت نام نیمی از ظرفیت پذیرش در این دوره‌ها خبر داد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر با اشاره به پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی گفت: ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد منحصراً به صورت اینترنتی است.

مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۸دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۹۶هزار نفر است و تاکنون تعداد ۲۰۰هزار و ۴۶۰نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.

وی یادآور شد: ثبت نام در این کدرشته‌ها از ۲۰اسفند ۹۷آغاز شده است و تا ۲۸شهریور ۹۸ادامه دارد. هر داوطلب می‌تواند تا ۱۰۰کدرشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: دفترچه راهنمای ثبت‌نام از ۱۷بهمن ماه ۹۷منتشر شده است و تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید با مطالعه این دفترچه و اطلاعیه‌های تکمیلی ۳۰ اردیبهشت و ۲۰مرداد ۹۸نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ