آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی:
مدعیان دفاع از حقوق بشر، منافقین را در دامان خود می پرورانند
 

سرویس شهرستانها: آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی از مراجع عظام تقلید در پیامی به «کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری»، با تاکید بر این که کتاب جنایات آمریکا، یک کتاب قطور است،افزودند: آمریکا تا کنون بیش از ۶۰حکومت ملی و مردمی را در جهان سرنگون کرده و عوامل خود را به جای آن‌ها نشانده است.

در بخشی از این پیام که توسط مرتضى نجفى قدسى مدیر دارالقرآن علامه طباطبایى در سالن مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) در تهران قرائت شد آمده است: نامگذاری هفته دوم تیر ماه به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی فرصتی برای بازشناسی جنایات وحشتناک مدعیان دروغین حقوق بشر است.

در ادامه پیام تاکید شده است: عجیب آن است کسانی که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، اکنون صد‌ها نفر از منافقین که دستشان به خون ۱۷ هزار نفر از بیگناهان آلوده است را در دامان خود می‌پرورانند و از آنان برای مأموریت‌های تروریستی در جهان استفاده می‌کنند. از جمله جنایات مهم آمریکا در هفتم تیرماه ۱۳۶۶بمباران شیمیایی سردشت و کشتن هزاران نفر از مردم مسلمان و اهل تسنن ما توسط صدام جنایتکار بود که پیوسته مورد حمایت و پشتیبانی آمریکا در طول جنگ تحمیلی قرار داشت و از همه واضح‌تر شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران در دوازده تیرماه ۱۳۶۷در خلیج فارس بود که توسط ناو آمریکایی زده شد و بیش از ۲۹۰نفر از مردم عادی که حدود ۶۰نفر آن‌ها کودک بودند بر فراز آسمان کشته شدند و به دریا فروریختند.

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی همچنین در این پیام از تلاش دست اندرکاران همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی تشکر کردند.

آمریکا، مرکز فعالیت‌های ضد بشری مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام با بیان اینکه آمریکا جرثومه فساد و مرکز فعالیت‌های ضد بشری است، افزود: یکی از نکات تاریخ آمریکا همین تائید کامل رژیم کودک کش صهیونیستی است و آن‌ها چشم بسته موید این رژیم و جنایاتش هستند. آیت الله تسخیری با اشاره به خیانت آمریکا به توافقنامه‌های بین المللی تاکید کرد: آمریکایی‌ها هرجا که پای منافع مالی در میان باشد در توافقنامه می‌مانند و هرگاه آن توافق با منافع مالی شان تضاد پیدا می کند، هرچند که با حقوق بشر هم سازگار‌ی داشته باشد آن را رد می‌کنند.

همچنین یکی از رئوس برنامه‌های آمریکا تائید حکومت‌های ضد مردم است؛ اخیراً دیدیم درکنار بن علی در تونس، در کنار مبارک در مصر، در کنار علی عبدالله صالح ایستادند و سلاح دادند و کل این فعالیت‌ها ضدبشری است. و دیدیم ملت‌ها در همه جا علیه مزدوران آمریکا و حمایت‌های این کشور از مزدوران قیام کردند.

سکولار کردن دین

رئیس ستاد حقوق بشر هم در این مراسم گفت: علاوه بر تئوری اسلام سکولار، یکی دیگر از مبانی اسلام آمریکایی، این است که مسلمانان از لحاظ زندگی مدنی، باید در ساختار بین‌المللی مندرج شوند و مقاومتی از خود نشان ندهند.

محمد جواد لاریجانی با بیان اینکه دکترین مقاومت اوایل جدی گرفته نمی‌شد، اما امروز یکی از مهمترین پدیده‌های جهانی است و منحصر به اسلام هم نیست، ادامه داد: ما در وهله نخست باید جنایاتی را که آمریکا در حق بشر به‌ ویژه مسلمانان انجام داده است ، پایش و بیان کنیم.وی تاکید کرد: حقوق بشر آمریکایی و اروپایی اینگونه است که برای اغوا، سطح ملی و ساختار مدنی را حذف می کند و به فرد تنازل می‌دهد و راجع به فرد صحبت می‌کند.

او با بیان اینکه ما اصلا از قطعنامه دادن آمریکا و اروپا علیه خودمان ناراحت نمی‌شویم، افزود: ما باید در بیان مطالب خود شجاعانه اقدام کنیم و نگران کم یا زیاد شدن مخاطبانمان نشویم.لاریجانی ادامه داد:عربستان فکر نمی‌کرد ملت یمن تا این اندازه مقاومت کند. پیروزی یمن بر سعودی پیروزی بسیار بزرگی است و دشمن درصدد کنترل امواج این پیروزی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ