مذاکرات اقتصادی ایران و سوریه در تهران
وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دیدار وزیر کار و امور اجتماعی سوریه بر پیگیری تفاهمات دو کشور با هدف گسترش روابط اقتصادی و تجاری تهران – دمشق تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد اسلامی در ملاقات با ریما قادری وزیر کار و امور اجتماعی سوریه ضمن تاکید بر پیشرفت‌های این کشور، ایستادگی برابر زورگویی و جریان استکباری را نقطه آغازین بازیابی و بازآفرینی ملت و کشور سوریه دانست.

در این ملاقات وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط روبه رشد کشور سوریه، اظهار داشت: کشور و مردم سوریه پیشرفت و موفقیت‌های زیادی داشته‌اند و یکی از نشانه‌های این موفقیت عصبانیت آمریکا و اسرائیل است. این موضوع برای ملت‌های منطقه باید یک درس باشد و نشان دهد که ایستادگی در مقابل زورگویی و جریان استکباری همواره به نتایج مثبت منتهی می‌شود.

وی افزود: البته ۴۰ سال است که مردم ایران فشار و تحریم آمریکا را تحمل می‌کنند. هرچقدر پیشرفت هم که به وجود آمده به واسطه ایستادگی ملت ایران است.

مردم ایران روز به روز مقاوم‌تر شده و مطمئن هستم که این شرایط پیش آمده برای مردم سوریه اگرچه زیرساخت‌ها را خراب و به مردم لطمه زد، اما یک نقطه آغاز بازیابی و بازآفرینی ملت و کشور خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک ایران و سوریه گفت: در این سفر شما ملاقات‌های متعددی با مسئولان جمهوری اسلامی ایران داشتید و امیدوارم که همه این جلسات سازنده و بابت پیشرفت دو کشور مفید واقع شود.

در ادامه این جلسه ریما قادری وزیر کار و امور اجتماعی کشور سوریه ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده بابت برگزاری این نشست و ارائه گزارش به وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و سوریه اظهار داشت: در خلال این سفر و گفتگو‌های انجام شده، لازم دیدیم شما را به عنوان رئیس کمیسیون مشترک دو کشور در جریان مباحثات انجام شده قرار دهیم.

وی افزود: جا دارد مراتب تشکر و قدردانی خودمان را از ایران به عنوان کشور دوست و برادر بابت تلاش‌هایی که در راستای مبارزه با تروریسم در کشور سوریه داشت، داشته باشیم خون جوانان ایرانی در سوریه برای مبارزه با تروریسم درکنار مبارزان کشورمان ریخته شد تا در کنار هم محور مقاومتی را شکل دهند که شما به دستاورد‌های آن اشاره داشتید.

وزیر کار و رفاه اجتماعی سوریه ادامه داد: در این سفر ما مجموعه دیدار‌های مهم و رسمی را برگزار کردیم در این دیدار‌ها موضوعات مختلف در بحث تقویت روابط میان دو کشور در حوزه اقتصادی، اجتماعی و بازار کار مطرح شد.

این گفتگو‌ها از نگاه سوریه می‌تواند یک اقدام اساسی در راستای تقویت هرچه بیشتر روابط راهبردی دو کشور باشد تا بتوانیم روابط را در حوزه‌های غیرسیاسی به سطح ممتاز روابط سیاسی بین ایران و سوریه برسانیم.

در پایان این دیدار روند اجرای برخی از تفاهمات چهاردهمین اجلاس کمیته عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور هم بررسی شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ