مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر برگزار شد
 

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در مرکز فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

‌در این مراسم که با حضور خانواده معظم شهدا، بسیجیان و قشر‌های مختلف مردم برگزار شد، حاضران یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی‌به ویژه شهدای فاجعه هفتم تیر و شهید دکتربهشتی را گرامی‌داشتند.

‌عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یک بار به شهید بهشتی گفتند گرانی فراگیر شده است. شهید بهشتی در پاسخ به آنها گفته بود این خطر بزرگی است. بهشتی می‌گفت ما ستاد مبارزه با گرانفروشی گذاشته‌ایم، اما بدانید که مهار قیمت‌ها به این شیوه، موقتی است. راه‌حل اصلی گرانی اقتصادی است، قضایی نیست.

حسن رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: شهید بهشتی اعتقاد داشت که نباید برچسب «ناتوانی» به حکومت ما بخورد.

او می‌گفت؛ بروید نیروهای مؤمن و متعهد را کشف کنید. اگر چنین نیروهای وجود ندارد، آنها را تربیت کنید.وی با اشاره به سخنان شهید بهشتی درباره دستگاه قضا هم گفت: شهید بهشتی در آن زمان می‌گفت هنوز افراد فاسدی در دستگاه قضا حضور دارند. بهشتی اعتقاد داشت که هیچ اقدام انقلابی در اداره قوه قضائیه صورت نگرفته است و باید نظام دادگستری را به طور کلی سر و ته کنیم.

ازغدی با بیان این که نمی‌دانم اگر شهید بهشتی امروز زنده بود، چه قضاوتی درباره حکومت می‌کرد‌، ‌گفت: بهشتی در سال ۵۸ گفته بود انبوه پرونده‌ها در دادگستری نگران‌کننده است اما آیا علاج کار، اضافه کردن کارمندان است؟ بهشتی معتقد بود اصلاح ساختاری نیاز است. با فکر می‌شود بسیاری از این جرم‌ها را کم کرد. بسیاری از این پرونده‌ها به خاطر قانون‌های غلطی است که ما در مجلس می‌نویسیم؛ گویی کارخانه جرم‌سازی ساخته‌ایم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بهشتی معتقد بود که دادگستری محل تجارت و کاسبی نیست. اصلاً بهشتی اعتقاد داشت دادگستری شغل نیست. افرادی را که در قوه قضائیه تجارت می‌کنند، باید دور بریزیم.وی با اشاره به چالش‌های بنی‌صدر و حزب جمهوری اسلامی‌گفت: در آن زمان بنی‌صدر می‌گفت نمی‌گذارند کار کنم. شهید بهشتی در پاسخ به او گفته بود اگر بنی‌صدر بخواهد طبق قانون اساسی عمل کند، هیچ مانعی جلوی او نیست.

ماهیت نفاق روشن شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی‌استان تهران هم در مراسم گلباران و عطرافشانی مزار شهدای هفتم تیر که با حضور آحاد مردم و مسئولان در بهشت زهرا برگزار شد، گفت: حادثه هفتم تیر اگرچه برای ملت ایران و امام راحل بسیار ناراحت کننده و سوزناک بود، اما ماهیت منافقین و برخی افراد فرصت‌طلب را برای همه روشن کرد.حجت الاسلام سید محسن محمودی، اظهار داشت: حادثه هفتم تیر و شهادت آیت‌الله بهشتی و

۷۲ تن از یاران انقلاب اسلامی، حادثه تلخ و ناگوار بود؛ دشمن تلاش کرد تا از طریق منافقین داخلی و نیروهای نفوذی خود، مسیر انقلاب و نظام اسلامی‌را منحرف کند، اما خون مطهر شهدای هفتم تیر، درخت انقلاب اسلامی‌را تناورتر از گذشته کرد.

توصیف شهید بهشتی از زبان معاون اول رئیس جمهوری

معاون اول رئیس جمهوری هم در سالروز واقعه ۷ تیر در یادداشتی از شهید بهشتی به عنوان شخصیتی یاد کرد که به آزادی و عدالت و انصاف و دیانت و اخلاق با هم باور داشت و با هم پیش می‌برد.

‌یادداشت اسحاق جهانگیری که در اینستاگرامش منتشر شده به این شرح است:

٧ تیر یادآور یکی از فاجعه آمیزترین رخدادهای بعد از انقلاب است. روزی که خشونت و تروریسم سازمان یافته نه فقط بزرگترین ضربه سازمانی را بر نظام نوپای جمهوری اسلامی‌وارد کرد و چهره‌های شاخص مدیریت سیاسی و اجرایی کشور را به شهادت رساند بلکه شخصیتی برجسته و متفکر چون آیت الله شهید دکتر بهشتی را از ملت گرفت.

‌او از هر نظر شخصیتی کم نظیر

‌بود. فقیهی روشن اندیش، متفکری سیاستمدار و نظریه پردازی مدیر بود. نیازهای واقعی حکمروایی و ضرورت‌های

‌زمانه را به خوبی و به موقع درک می‌کرد و خود پیشاپیش دیگران در برآوردن آن گام بر می‌داشت. به آزادی و عدالت و انصاف و دیانت و اخلاق با هم باور داشت و با هم پیش می‌برد. یادش گرامی‌باد.

سخنگوی شورای نگهبان هم در یادداشتی با عنوان «راست قامتی که همچنان ایستاده است»، یاد و خاطره شهدای هفتم تیر را گرامی‌داشت.

‌عباسعلی کدخدایی،‌ در کانال تلگرامی‌خود چنین نوشت: راست قامتی که همچنان ایستاده است!

به یاد او که همچون یک ملت بود! و اعتقاد داشت نظام سیاسی اجتماعی جمهوری اسلامی‌نظام امت و امامت است. و امروز نیازمند آنیم تا بار دیگر نظام امت و امامت بازخوانی شود!

Email this page

نسخه مناسب چاپ