مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور رئیس جمهوری
 

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر نقویان به عنوان سخنران این مراسم ضمن تشریح جلوه‌هایی از عاشورا و قیام امام حسین(ع) و یاران با وفایش، حق طلبی و عدالت‌جویی را از ویژگی‌های اصلی قیام سالار شهیدان بیان کرد و گفت: امام حسین(ع) در قیام عاشورا روی کلمه حق انگشت گذاشتندو این سئوال را مطرح کردند که چرا به حق عمل نمی‌شود.

وی با طرح این سئوال که حق چیست و چگونه باید به آن عمل کنیم، اظهار داشت: حق یعنی آنچه شایسته و سزاوار است و حتما هم به حقیقت می‌پیوندد.

نقویان در بخش دیگری از سخنان خود در این مراسم با برشمردن معیارهای تشخیص حق با ذکر روایتی از امیرمومنان علی (ع)، تاکید کرد: معیار اصلی تشخیص حق خود حق است و انسان‌ها را باید با خود حق بشناسیم و بسنجیم .

در این مراسم، پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین نقویان و مرثیه سرایی و نوحه خوانی توسط مداحان اهل بیت (ع) در مصیبت واقعه عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام و خاندان و یاران با وفای آن حضرت، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اقامه شد.

نسخه مناسب چاپ