مسئولان نظام باید از ویژگی‌های مدیران اسلامی برخوردار باشند‏
 

کرمان-‏‎ ‎خبرنگار اطلاعات: همایش مدیران امربه معروف و نهی از منکر استان کرمان در ساختمان استانداری برگزار شد‏‎.

‎سردار محمد مطهری دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان در این مراسم با بیان این که مردم انتظارشان این است که مدیران و مسئولان نظام ویژگی‌های مدیران و مسئولان اسلامی را داشته باشند و اگر مردم ما در این آیینه بدی مدیران را ببینند ممکن است آن را پای اسلام بگذارند، ادامه داد: با توجه به اعمال مدیران در جامعه، کار خوب و بد آنها تاثیر بیشتری در جامعه دارد و پاداش و مجازات آن هم در پیشگاه خداوند متفاوت است و به این واسطه مدیران ما باید با دقت عمل کنند و همه سعی و کوشش خود را در جهت رضایت مردم و رضایت خدا قرار دهند‎.

‎در ادامه این همایش بصیری معاون سیاسی‌ـ امنیتی استاندار کرمان با بیان اینکه امر ‌به معروف و نهی از منکر مانند گلبول‌های سفید در بدن است که مانع ورود بیماری و میکروب به بدن می‌شود، افزود: در جامعه زمینه منکر فراهم است و به سرعت رشد می‌کند و باید قبل از اشاعه این منکرات اقدام کنیم‎.‎همچنین باید در این جهت همه افراد جامعه و حتی دستگاه‌های اجرایی پای کار باشند.

او در پایان گفت: نهضت حسینی، مطالبه‌گری و مسئولیت اجتماعی شعار هفته امر به معروف و نهی از منکر است، اما باید بدانیم که امر به معروف و نهی از‌منکر یک فرضیه «عبادی-اجتماعی» و «عبادی-سیاسی» است به طوری که در قرآن کریم ۳۸ بار کلمه معروف تکرار شده که نشان از اهمیت این موضوع در دین مبین اسلام است.‏

شورای پشتیبانی سواد آموزی کرمان تشکیل جلسه داد

شورای پشتیبانی سواد آموزی استانکرمانبا حضور استاندار این استان در استانداری تشکیل جلسه داد.

استاندار کرمان در این جلسه با بیان این که دستگاه های اجرایی باید با معاونت سوادآموزی همکاری لازم را داشته باشند، افزود: باید برای شناسایی بیسوادان در شهرها تدبیری اندیشیده شود که یکی از راه ها مساجد است.

محمد جواد فدایی تاکید کرد : دفاتر تسهیلگری در شهر کرمان هم در شناسایی بیسوادان همکاری کنند که در این باره مصوب شد دهیاران استان در مدت دو هفته لیست افراد بیسواد ۱۰‌تا ۴۹سال را به معاونت سوادآموزی اعلام کنند.

در ادامه استاندار کرمان خواستار شناسایی بیسوادان شهرستان شهربابک طی مدت دو هفته توسط هلال احمر شد و گفت : سوادآموزی تا پایان سال اعلام کند از این لیست چه تعداد را باسواد می کند.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این جلسه گفت : مهارت آموزی در کنار سوادآموزی جزو برنامه های نهضت سوادآموزی در کشور است.

وی تاکید کرد : درصد سواد در استان کرمان در قبل از انقلاب حدود ۸ر۴۲ درصد بوده که در سرشماری سال ۹۵ این میزان به ۳ر۹۲ درصد ارتقا یافته و سال ۹۷ هم به ۸ر۹۳ درصد رسیده است.اسکندری نسب افزود : میانگین سواد آموزی در سطح کشوری ۳ر۹۵ است و براساس سرشماری سال ۹۵ شهرستان کوهبنان بالاترین نرخ سواد با ۴ر۹۸ درصد و رودبار جنوب پائین ترین نرخ سواد را با ۵ر۷۷ به خود اختصاص داده اند.

نسخه مناسب چاپ