مسجدجامعی‌: انتخابات شورایاری‌های پایتخت الکترونیکی برگزار می‌شود
‌عضو و رئیس ستاد شورایاری‌های شورای شهر تهران گفت: برای نخستین بار انتخابات در پایتخت الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، احمد مسجدجامعی از نامنویسی و برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های تهران به صورت مکانیزه خبر داد و گفت: امسال اولین دوره انتخابات است که نه تنها ثبت نام بلکه رای‌گیری هم به صورت مکانیزه انجام می‌شود؛ پیش از این در تهران چنین چیزی نداشتیم و این کار می‌تواند راه را برای شیوه‌های جدید و انتخابات دیگر باز کند و امکان سواستفاده را به حداقل برساند. وی که در جلسه علنی شورای شهر تهران سخن می‌گفت، افزود: آیین‌نامه انتخابات شورایاری‌ها به کمک هفت تن از اعضای شورا تهیه شده است که تقریباً همان مصوبه قبلی است اما چند نکته دارد که مهم است و بقیه موارد تفاوتی با روال پیشین انتخابات شورایاری‌ها ندارد.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ثبت‌نام نامزدها و اخذ رای به صورت الکترونیکی به عنوان یکی از تفاوت‌های این دوره از انتخابات، افزود: روند گردش کار این موضوع مدت‌ها طول کشید و زمان برد تا آن را بررسی و بسترهایش را فراهم کنیم؛ همچنین متقاعد کردن وزارت کشور هم موضوعی بود که برای آن وقت بسیاری صرف شد.

مسجدجامعی در بخش دیگری از تشریح آیین‌نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌ها گفت: نکته بعدی هم این است که یک طبقه‌بندی انجام دادیم که در آن بخش اجرایی به طور کلی به عهده شهرداری و فرمانداری است و بخش نظارت بر عهده شورای شهر است؛ البته این نظارت با همکاری معتمدین محلات خواهد بود اما نظارت کلان به عهده همه اعضای شوراست؛ به این ترتیب که ۲۱ عضو شورا در ۲۲ منطقه تهران نظارت خواهند کرد و در دو منطقه‌ای که وسعت کمتری دارند، یکی از اعضا ناظر خواهد بود.

تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه است و باید بدانیم هیچ بهانه و توجیهی برای کوتاهی در معطل گذاشتن انتظارات به حق مردم پذیرفته نیست.

محسن هاشمی، در جلسه صبح دیروز شورای شهر تهران، اظهار داشت: از معاون اول ریاست جمهوری که روز دوشنبه بازدید دقیقی از کارخانه واگن سازی تهران داشتند تشکر می‌کنم. همان طور که در نظرسنجی‌های علمی مشخص شده است دو اولویت نخست مردم تهران حل مساله ترافیک و آلودگی هواست و تنها راه اصولی حل این دو معضل، توسعه حمل ونقل عمومی انبوه بر غیرآلاینده، یعنی مترو است. وی ادامه داد: هم اکنون زیرساخت‌های مناسبی در شبکه حمل ونقل عمومی تهران وجود دارد که ظرفیت بیش از هفت میلیون سفر در روز را دارد، اما به دلیل کمبود تجهیزات فقط از یک سوم آن ظرفیت استفاده می‌شود و به دلیل عدم وجود واگن به میزان لازم، با وجود افزایش خطوط مترو تهران، تعداد مسافران مترو اندکی کاهش یافته است.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر این که اگر دولت و مجلس، حمایت لازم را از مترو انجام دهند، چندین برابر هزینه ساخت واگن‌های مترو از محل صرفه جویی در سوخت که امروز یک پنجم قیمت تمام شده آن فروخته می‌شود، به دست می‌آید، تصریح کرد: جان هزاران شهروند تهرانی که براثر آلودگی هوا، استرس و تنش حاصل از ترافیک و آلودگی هوا از بین می‌رود، حفظ می‌شود و اشتغال، رونق تولید داخل و اقتصاد مقاومتی ایجاد می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ