معاون وزیر کشور: بحران کم اعتمادی مردم به مسئولان نگران کننده است
 

یزد ـ خبر نگار اطلاعات:معاون امورعمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری های کشور بحران اعتماد میان مردم و مسئولان را از سیل و آتش سوزی خطرناکتر دانست.

مهدی جمالی نژاد در مراسم تودیع و معارفه شهردار یزد با اشاره به اینکه پهنه وسیعی از کشور را قومیت های مختلف فرا گرفته و سازمان شهرداری ها در این برهه و در شرایط فعلی کشور نقش بسیار مهم و اثر گذاری در سراسر شهرها ایفا می کند، اظهار داشت: شرایط کشور امروز بحرانی است به ویژه اینکه جنگ اقتصادی تمام عیار دشمن از مدت ها پیش آغاز شده و دشمن در این مسیر از هیچ ضربه ای دریغ نکرده است.

وی افزود: تورم بی سابقه، نوسان شدید قیمت ها، بروز انواع و اقسام بحران ها از زلزله، توفان و ریزگرد تا هجوم ملخ ها و آتش سوزی ها شرایط بسیار سختی را در کشور به وجود آورده است.

معاون امور عمرانی وزیر کشور بیان کرد: احیای شهرهای سیل زده کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است زیرا اولین بار بود که ۲۵استان کشور به طور همزمان یک بحران را تجربه می کردند و علاوه بر این بسیاری از اعتبارات باید به سمت بازسازی و نوسازی این شهرها گسیل شود.

جمالی نژاد ادامه داد: تمام این مشکلات که شکل بحرانی به کشور داده به اندازه بی اعتمادی که امروز مردم به مسئولان دارند نگران کننده نیست.

وی تاکید کرد: مهمترین بحرانی که امروز کشور با آن مواجه است و بسیار نگران آن هستیم و بسیاری از جریان های سیاسی کشور به آن توجهی ندارند بحران کم اعتمادی مردم به مسئولان است که معتقدیم این بحران از تحریم ها، سیلاب ها و آتش سوزی ها به مراتب بدتر است.

رئیس سازمان شهرداری های کشور ادامه داد: گسلی که دشمن میان مردم و مسئولان ایجاد کرده، بسیار خطرناک است و در این شرایط شوراهای شهر به عنوان خاکریز حضور در صحنه، شهرداران به عنوان مدیران محلی و دهیاران نقش بسیار مهم و اثرگذاری ایفا می کنند.

وی یادآورشد: ما در دوران دفاع مقدس شرایط به مراتب بدتری به لحاظ اقتصادی داشتیم اما با وجود آن سختی ها و به رغم عدم وجود زیرساخت ها در آن زمان اعتماد مردم را داشتیم اما اکنون بسیاری از زیر ساخت ها و امکانات را داریم اما اعتماد مردم به مدیران را بسیار کم داریم.

معاون امور عمرانی وزیر کشور بیان کرد: فکر می کنم می توانیم این روابط را احیا کنیم و دیوار بی اعتمادی را از میان برداریم، بر این اساس از همه اعضای شورای شهر و شهرداران درخواست دارم به برداشتن این دیوار بی اعتمادی کمک کنند.جمالی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه روند انتخاب شهردار یزد طولانی شد ،افزود: من همه تقصیر ها را در این زمینه به گردن می گیرم و از مردم یزد عذرخواهی می کنم.

او افزود: به عنوان کسی که با ۱۲۸۴شهرداری و ۳۷هزار دهیاری در کشور در ارتباط هستم می گویم که شهر یزد و استان یزد یک استان متفاوت است و مسائلی که در بسیاری از استان ها وجود دارد در یزد مشاهده نمی شود.

وی تاکید کرد: حتی دلسوزی رسانه ها و نقادان رسانه ای این شهر بی نظیر است و این امر نویدبخش یک جهش بزرگ در استان یزد محسوب می شود که امیدواریم با حضور مدیران پاکدست این جهش سریع تر رقم بخورد.

معاون امور عمرانی وزیر کشور با اشاره به حضور خود به عنوان شهردار در یزد تاکید کرد: از تمام مردم، همکاران شهرداری، اعضای شورای شهر و مسئولان استان و شهرستان یزد به خاطر همراهی های آنها قدردانی می کنم و امیدواریم یزد بتواند بهتر از گذشته مسیر ترقی و توسعه را طی کند.

در این مراسم از تلاش های مهدی جمالی نژاد تقدیر و جمال الدین عزیزی به عنوان شهردار یزد معرفی شد.

ادای احترام به شهید محراب و شهدا

معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با حضور بر مزار سومین شهید محراب آیت‌الله محمد صدوقی نماینده سابق حضرت امام (ره) در استان و امام جمعه فقید یزد در مسجد روضه محمدیه(حظیره) و همچنین شهدای گمنام حسینیه امیر چقماق به مقام آن ها ادای احترام کرد.

جمالی نژاد در معیت محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، جمال الدین عزیزی شهردار جدید یزد، غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر و شماری از اعضای شورا با حضور در مسجد روضه محمدیه به مقام شامخ سومین شهید محراب آیت‌الله محمد صدوقی نماینده سابق حضرت امام (ره) در استان و امام جمعه فقید یزد ادای احترام کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ