مقام پاکستانی: سیا و ارتش آمریکا تروریست هستند نه سپاه پاسداران ایران
سرویس خارجی: مشاور وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به تروریستی خواندن سپاه پاسداران ایران از سوی دولت آمریکا،اعلام کرد: تمامی گروه‌های تروریستی از جمله القاعده، طالبان و داعش توسط ایالات متحده آموزش دیده‌اند بنابراین سازمان اطلاعات مرکزی وارتش آمریکا تروریست‌ هستند نه سپاه پاسداران ایران.

«نذر عباس» اظهارداشت: تروریست خواندن نیروی نظامی کشورهای دیگر خود نوعی عمل تروریستی است که آمریکا این خطای بزرگ را مرتکب شده است.وی گفت: در تاریخ جهان این نخستین بار است که نیروی مسلح یک کشور دیگرمانند ایران به عنوان تروریست معرفی می‌شود.

مشاور وزیر خارجه پاکستان افزود: آمریکا که خود پشتیبان بسیاری از گروه‌های تروریستی از جمله داعش است حق ندارد با استفاده ابزاری از قوانین بین المللی سپاه پاسداران را گروه تروریستی معرفی کند.

عباس تأکید کرد:پاکستان، روسیه و چین که حاضر نیستند سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی بپذیرند با این تصمیم واشنگتن مخالف هستند.وی افزود: دخالت در امور کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم حربه قدیمی آمریکا بوده و بنابراین هدف از تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران فشار به ایران است.مشاور وزیر امور خارجه پاکستان با بیان این که سپاه پاسداران فقط از مرزهای جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کند، افزود: ترامپ برای خوشحال کردن اسرائیل و دسیسه برای پیشروی در بلندی‌های جولان، سپاه را تروریست معرفی کرد.

وی با تاکید براین که آمریکا نمی‌تواند ایران را کنترل کند و برای حفظ منافع خود دست به چنین حقه کثیفی زده است،گفت: همه کشورها تروریست معرفی شدن سپاه پاسداران را نمی‌پذیرند بنابراین بهتر است مجامع بین المللی سکوت در برابر واشنگتن را ادامه ندهند. عباس افزود: تمامی گروه‌های تروریستی جهان از جمله القاعده، طالبان و داعش توسط ارتش آمریکا آموزش داده شده‌اند بنابراین باید نام ارتش این کشورو سازمان سیا را به فهرست تروریست‌ها اضافه کرد.به گفته وی ، آمریکا سعی کرد در برابر انقلاب ایران یک نهضت وهابی به وجود آورد اما موفق نشد.

از سویی،«عارف علوی»، رئیس جمهوری پاکستان اعلام کرد:کشورش نه تنها با موفقیت با تروریسم مبارزه کرده و آن را شکست داده،‌ بلکه نادرست بودن تفسیر غلط از اسلام و تروریسم را نیز ثابت کرده است.در این حال،«نارندرا مودی» نخست وزیر هند با اشاره به حمله هوایی علیه پایگاه های شبه نظامیان درپاکستان گفت:دهلی نو با این اقدام قدرت هسته‌ای اسلام آباد را به چالش کشید.

در تحولی دیگر،گروه تروریستی داعش پس از برعهده گرفتن مسئولیت انفجار تروریستی در شهر کویته پاکستان، «لاهور» مرکز ایالت پنجاب این کشور را نیز به انجام عملیات انتحاری تهدید کرد.در چنین شرایطی، شیعیان هزاره در شهر کویته پاکستان در حالی که از چند روز پیش در اعتراض به حمله تروریستی داعش به ا‌ین شهر که منجر به کشته شدن ۲۲ نفر و زخمی شدن ۴۸ تن شد، دست به تحصن زده اند خواستار حضور عمران خان’ نخست وزیر پاکستان در جمع ‌آسیب دیدگان این حادثه و رسیدگی به خواسته های ‌آنان شدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ