منابع صهیونیستی: قدرت نظامی مقاومت فلسطین همسطح حزب‌الله لبنان شده است
سرویس خارجی: پایگاه خبری اسرائیلی “واللا” اعلام کرد که قدرت نظامی گروه‌های مقاومت فلسطینی در غزه همسطح قدرت نظامی حزب‌الله لبنان است.

واللا افزود: گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه از نظر قدرت و توان نظامی با حزب‌الله لبنان در یک سطح هستند و ارتش اسرائیل پیش‌بینی می‌کند که گروه‌های فلسطینی در صورت هرگونه جنگ در آینده روزانه ۱۰۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک کنند.طبق گزارش این پایگاه عبری زبان، ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم دارد به منظور ممانعت از اصابت موشک‌های شلیک شده از نوار غزه به سمت خودروهای اسرائیلی، در اطراف نوار غزه دیوار احداث کند. واللا اعلام کرد: گروه‌های فلسطینی در نوار غزه طی درگیری اخیر در دو روز ۷۰۰موشک شلیک کردند و روند شلیک موشک‌ها بسیار فشرده و متفاوت بود. همزمان «یونی بن مناحیم» تحلیلگر صهیونیست گفت: ارتش اسرائیل از دقت موشک های حماس و جنبش جهاد اسلامی شگفت زده شده است. بن مناحیم افزود: نکته غافلگیرکننده در جنگ دو روزه اخیر، قدرت ویرانگر موشک های فلسطینی ها بود. وی گفت: موشک های حماس و جنبش جهاد اسلامی با دقت زیاد به مناطق مسکونی اسرائیل اصابت کردند.

در چنین شرایطی یک رسانه صهیونیستی مدعی شد که نخست‌وزیر این رژیم به کمک رئیس‌جمهوری آمریکا حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را اجرایی می‌کند.تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد دونالد ترامپ همانطور که درباره جولان عمل کرد، مانع از اعمال حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری نیز نمی‌شود. این شبکه گزارش داد: ترامپ به این دلیل اعلام طرح معامله قرن را به تعویق انداخت تا نتانیاهو بتواند کابینه خود را تشکیل دهد و با طرح نتانیاهو مبنی بر اعمال حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری هنگام تشکیل کابینه وی مخالفت نخواهد کرد. خبر دیگر اینکه نظامیان صهیونیستی ۱۵ خانواده فلسطینی را در شمال منطقه اغوار واقع در شرق کرانه باختری از منازلشان بیرون کردند. نظامیان صهیونیستی به بهانه برگزاری رزمایش که سه هفته به طول خواهد انجامید، اهالی این منطقه را به اجبار از منازلشان بیرون کردند. رئیس کمیته مقابله با ساخت دیوار حائل و شهرک سازی ها گفت: اخراج خانواده های فلسطینی بخشی از برنامه از پیش تعیین شده رژیم صهیونیستی برای اخراج کامل ساکنان این منطقه است.‌در خبری دیگرلهستان به دنبال مطرح شدن غرامت خواهی دوران جنگ جهانی دوم از سوی اسرائیل، سفر یک هیات صهیونیستی به این کشور را لغو کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ