موافقت رئیس‌جمهوری با احیای کارگروه ملی زیارت
 

مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به در پیش گرفتن رویکرد تعامل و گفتمان با معترضان، امسال تجمعات مردمی در استان۴۰ درصد کاهش یافته است‎.

‎مهندس علیرضا رزم حسینی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه تعامل و گفتمان به عنوان یک سیاست موردنظر مدیریت استان قرار دارد، اظهار داشت: سعی کرده‌ایم در تعامل با معترضان و تشکل‌ها، مشکلات آن‌ها را رفع کنیم و در نتیجه آن برگزاری تجمعات مردمی امسال نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته است‏‎.

‎وی با بیان اینکه به دنبال عقلانیت سیاسی هستیم نه آرامش سیاسی، افزود: اگر فعالان سیاسی از خود گذشتگی داشته باشند، منشور همدلی استان را تهیه خواهیم کرد تا محوریت کار در حوزه سیاسی باشد‏‎.‎او گفت: به منظور جلب مشارکت فعالان سیاسی در اداره استان، با همه گروه‌های سیاسی دارای مجوز رسمی تعامل و همکاری داریم و در این باره از کارشناسان با گرایش‌های سیاسی اصلاح طلبی، اصولگرایی و اعتدالی برای حضور در جلسات مشورتی حوزه اقتصادی و سیاسی دعوت شده است‏‎.

‎استاندار خراسان رضوی در ادامه به مباحث مطرح شده در نشست اخیر استانداران استان‌های خراسان با رئیس‌جمهوری اشاره کرد و گفت: در این جلسه به طور جداگانه گزارش‌هایی از برنامه‌های توسعه هر سه استان ارائه و مشکلات موجود در روند اجرای طرح‌های توسعه‌ای با دکتر روحانی در میان گذاشته شد‎.

‎رزم حسینی با اشاره به موافقت رئیس‌جمهوری با پیشنهاد تداوم نشست‌های مشترک با استانداران تاکید کرد: در این جلسه درخواست احیای کارگروه ملی زیارت را مطرح کردم که مورد موافقت رئیس‌جمهوری قرار گرفت و مقرر شد جلسات این کارگروه به طور مستمر به ریاست رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تشکیل شود‎. ‎وی ادامه داد: دبیرخانه دائمی کارگروه ملی زیارت در مشهد قرار دارد و با توجه به موافقت رئیس‌جمهوری با تشکیل این کارگروه، برنامه ریزی خواهیم کرد که در نخستین فرصت، جلسه آن با حضور اعضا و به ریاست رئیس دفتر رئیس‌جمهوری برگزار شود‏‎.

‎استاندار خراسان رضوی افزود: مشهد یک شهر ملی است و هرگونه تصمیمی برای توسعه زیرساخت‌های این کلانشهر و رفع مشکلات پیش روی خدمت رسانی شایسته به زائران و مجاوران بارگاه منور امام رضا(ع) باید در سطح ملی گرفته شود‏‎.‎رزم حسینی با بیان اینکه خراسان رضوی در حوزه امنیتی وضع خوبی دارد، اضافه کرد: درباره وضع مرزهای استان گزارشی به رئیس‌جمهوری ارائه کردم؛ خراسان رضوی ۸۲۲ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه دارد و با توجه به فعال شدن پاسگاه‌های مرزی، امنیت مطلوبی در مرزها برقرار است‏‎.

‎وی گفت: پیش از این اتباع خارجی برای دریافت تابعیت ایرانی باید سرمایه گذاری در داخل کشور انجام می‌دادند اما اخیر به دنبال پیشنهاد مطرح شده در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به مشهد، هیات وزیران با اعطای تابعیت به فعالان اقتصادی خارجی که ۲۵۰ هزار دلار سپرده گذاری در بانک‌های داخلی انجام دهند، موافقت کرد‏‎.

‎استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: از ابتدای امسال کلینیک صنعتی استان راه اندازی شده است تا نسبت به احصا و رفع مشکلات واحدهای صنعتی اقدام شود.‏‎

‎رزم حسینی با بیان اینکه چند طرح بزرگ در استان کلید خورده است، اضافه کرد: همانطور که گذشتگان با ایجاد قنوات، منابع پایدار آبی برای ما به ارث گذاشتند، ما هم باید به فکر نسل آینده باشیم که به منظور تحقق این مهم، بحث انتقال آب از چابهار به شرق کشور در دستورکار قرار دارد و گام‌های اجرایی در این زمینه برداشته است‎.

‎استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: طرح انتقال آب از خلیج فارس از چند سال قبل کلید خورد و طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته تا سال ۱۴۰۰ آب به فلات مرکزی ایران خواهد رسید که از این تجربه موفق برای اجرای طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور استفاده

خواهیم کرد‎.‎رزم حسینی همچنین گفت: طرح نجات با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان به ویژه مناطق حاشیه شهر مشهد درحال تدوین است و تا چند ماه آینده رونمایی خواهد شد‏‎.

Email this page

نسخه مناسب چاپ