نتایج آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی اعلام شد
نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان سی و دومین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ۹۸از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، اسامی پذیرفته شدگان سی و سومین دوره آزمون ورودی پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت منتشر شد و بر این اساس در این آزمون از ۱۶۲۵ نفر داوطلب حاضر، ۵۴۶ نفر مجاز به انتخاب رشته محل شدند و از میان آنان، ۳۳۶ نفر پذیرفته شده‌اند.

پذیرفته شدگان لازم است برای ثبت‌نام، بر اساس رشته و دانشگاه محل قبولی، اصل، کپی و اسکن مدارک مورد نیاز را آماده و طبق زمان‌بندی که در سامانه اینترنتی دانشگاه اعلام می‌شود، به آن دانشگاه مراجعه کنند.

مرکز سنجش پزشکی اعلام کرده، نظر به این که زمان و نحوه ثبت‌نام در سامانه اینترنتی دانشگاه‌ها اعلام می‌شود، پذیرفته‌شدگان پیش از مراجعه حضوری به دانشگاه‌های محل قبولی، باید به سامانه‌های مذکور مراجعه کنند .

یکی از شرایط پذیرش در سهمیه‌ها، کسب نمره حد نصابی است که قانون معین کرده است. بنابراین، در صورتی که داوطلبان این سهمیه‌ها حد نصاب لازم را کسب نکرده باشند، حائز شرایط پذیرش نشده‌اند.

همچنین، ممکن است نفرات بالاتر آن سهمیه (با نمره بیشتر) ظرفیت را پُر کرده و داوطلب به‌رغم کسب حد نصاب، پذیرفته نشود. برای افرادی که انتخاب رشتهر محل انجام داده‌اند (پذیرفته‌شدگان و مردودان) کارنامه نهایی صادر می‌شود که جایگاه داوطلب را در رشتهر محل‌های انتخابی‌اش، در مقایسه با سایر داوطلبانی که آن رشتهر محل را انتخاب کرده‌اند، نشان می‌دهد. این کارنامه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس داوطلبان خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ