نخست وزیر پاکستان : تا آخرین نفس‌ از مردم کشمیر دفاع می کنیم
سرویس خارجی:عمران خان نخست وزیر پاکستان در حالی که تنش ها میان اسلام آباد و دهلی نو پس از لغو خود مختاری کشمیر توسط هند همچنان ادامه دارد،در سخنانی اعلام کرد: دولت و ملت پاکستان تا آخرین نفس در کنار مردم مسلمان کشمیر هستند و از آنها دفاع می کنند.

عمران خان با تاکید بر این که دولت و ملت پاکستان تا آخرین نفس در کنار مردم مسلمان کشمیر هستند، بار دیگر خطاب به جامعه جهانی هشدار داد: اگر اوضاع مخدوش کشمیر منجر به جنگ شود پیامدهای آن فقط به ضرر اسلام آباد و دهلی نو نیست، بلکه جهان از تبعات سنگین این رویارویی در امان نخواهد بود. وی تاکید کرد: اسلام‌آباد به نبرد برای آزادی کشمیر، بدون حمایت جهان هم، ادامه خواهد داد. عمران خان گفت: برخی از کشورهای مسلمان که به دلیل منافع تجاری خودشان علنا از پاکستان حمایت نمی‌کنند، دیر یا زود از موضع اسلام آباد در خصوص مناقشه کشمیر حمایت خواهند کرد.

‌وی اظهارداشت: از زمان آغاز کار دولت فعلی پاکستان، این کشور تلاش های فراوانی را برای بهبود روابط با دهلی نو انجام داده و به رغم پیشنهادهای مذاکره با هند، این کشور واکنشی به آن نشان نداده است.‌وی گفت: طرح موضوع کشمیر در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل ثابت کرد که کشمیر یک مناقشه جهانی است.عمران‌خان خطاب به سازمان ملل تاکید کرد :زمان آن فرا رسیده که شورای امنیت به وعده های خود برای کمک به حل مساله کشمیر عمل کند و مسئولیت تضمین این که مردم کشمیر حق تصمیم‌گیری درباره آینده‌ خودشان از طریق یک رفراندوم را دارند، بر عهده سازمان ملل است.

نسخه مناسب چاپ