سخنگوی شورای عالی امنیت ملی:
«نزار زاکا» به درخواست میشل عون آزاد شد
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچ کشور سومی در آزادی زاکا نقش نداشت و این اقدام صرفا بنا بر درخواست “میشل عون” رئیس‌جمهوری لبنان و وساطت “سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب الله لبنان انجام گرفت.

به گزارش ایسنا، کیوان خسروی در گفتگو با پایگاه خبری «العهد» لبنان گفت: جمهوری اسلامی «نزار زاکا» شهروند لبنانی تحت بازداشت در ایران را در چارچوب همکاری دو جانبه با لبنان، اظهار حسن نیت و تقویت پیوندها میان دو ملت آزاد کرد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد تابعیت آمریکایی «نزار زاکا» و احتمال ایفای نقش کشور سومی در آزادی او تصریح کرد: هیچ کشور سومی در آزادی زاکا نقش نداشت .

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران با اشاره به نقش سید حسن نصرالله در اتخاذ این تصمیم گفت: باتوجه به نقش مهم و مؤثر آقای میشل عون در حمایت از جریان مقاومت در لبنان به درخواست وی پاسخ مثبت داده شد .

خسروی خاطر نشان کرد: برخوردی که طی مدت بازداشت در تهران با نزار زاکا صورت گرفت به طور کامل با معیارهای قانونی و رعایت حقوق قضائی و انسانی محکومان مطابق بود و حتی خدمات و تسهیلاتی که به او ارائه شد، بیشتر از خدماتی بود که به دیگر زندانیان ارائه می شود.

براساس مستندات دستگاه امنیتی ایران، نزار زاکا با دستگاه اطلاعات آمریکا علیه جمهوری اسلامی همکاری داشته و از این رو به ۱۰سال حبس محکوم شده بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ