نماینده دائم ایران در سازمان ملل :اطلاعات جعلی‌، ریشه مشکلات‌منطقه است
تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تاکید کرد: گفتگو و ارعاب نمی‌توانند دست در دست هم دهند، آنها در تقابل هم قرار دارند. شما نمی‌توانید گفتگو را با کسی آغاز کنید که تلاش می‌کند مشکلی برایتان ایجاد کند، تلاش می‌کند تا شما را مرعوب سازد، تلاش می‌کند به شما زور بگوید .

به گزارش جماران؛وی در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس آمریکا اطلاعات جعلی را ریشه مشکلات در خاورمیانه دانست و گفت: اگر آمریکایی‌ها اطلاعات موثقی در اختیار دارند چرا به افکار عمومی‌مردم خود و جهان ارائه نمی‌دهند؟

‘مجید تخت روانچی’ در پاسخ به این سئوال که ترامپ در گفتگو با سرپرست وزارت دفاع گفته است نمی‌خواهد به سوی جنگ با ایران برود، افزود: اعتقاد دارم که رئیس جمهوری ترامپ نمی‌خواهد بجنگد.وی ادامه داد:اما این بدان معنا نیست که افرادی که به او نزدیک هستند نظر خود را به اشتراک نگذارند. من نمی‌خواهم در سیاست آمریکا دخالت کنم اما واقعیت این است کسانی از مقامات دولت سعی دارند با تحریک، زمینه لازم را برای جنگ یا درگیری با ایران ایجاد کنند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: چیزی که رئیس جمهوری ترامپ گفت، جدید نیست ،زیرا معتقدیم ایران به جنگ علاقه ندارد. ما نمی‌خواهیم شاهد یک درگیری گسترده در منطقه خودمان باشیم؛ بنابر این کسانی که سعی در ایجاد بی ثباتی و ناامنی در منطقه دارند، باید مراقب این مساله باشند.تخت روانچی در پاسخ به این سئوال که رهبر عالی شما و رئیس جمهوری ترامپ می‌گویند که جنگ نمی‌خواهیم اما شما می‌گویید که باید مراقب بود، گفت: هیچ کس نمی‌داند چه اتفاقی خواهد افتاد، تا زمانی که در منطقه ما آرمادا، ناوگان و بمب افکن وجود دارد. سوالاتی که باید مطرح شود این است که چرا آرمادا در منطقه است؟

وی تصریح کرد: اطلاعات جعلی که علت اصلی همه این وقایع است باید مورد توجه قرار گیرد و باید مراقبت شود. ما معتقدیم به محض این که از این اطلاعات جعلی خلاص شویم، همه ما در وضع بسیار بهتری قرار خواهیم گرفت.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به این سئوال که منظور ما از اطلاعات جعلی چیست، گفت: اطلاعات جعلی که ما می‌گوییم این است که ایران در مشکلات منطقه دخیل است؛ اطلاعات جعلی که می‌گوییم این است که ایران بی‌ثباتی را در عراق ایجاد می‌کند، مساله مهم این است که حتی این گزارش‌های اطلاعاتی، توسط متحدان آمریکا هم پذیرفته نمی‌شوند، بنابراین اینها دلایل اصلی مشکلات در منطقه ما هستند.تخت روانچی درباره ادعای تصاویر قایق‌های کوچک سپاه که به موشک‌های کوتاه برد مجهز شده اند هم گفت: من یک نظامی‌نیستم، اما می‌توانم به شما بگویم که ما موشک‌ها را شلیک نکرده ایم، ما موشک‌های قایق‌های کوچک را استفاده نکرده ایم.

وی افزود: هر‌کس می‌داند که ممکن نیست بگویند شما موشک انداز نداشته باشید، پس اگر آنها مدارک و اطلاعات معتبری دارند، چرا آنها را از طبقه بندی خارج نمی‌کنند تا مردم آمریکا و جهان از آن مطلع شوند؟

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: تا زمانی که آنها نمی‌توانند این اطلاعات را به اشتراک بگذارند، بنابراین ما این اطلاعات را به عنوان اطلاعات جعلی می‌نامیم. تا زمانی که آنها نمی‌توانند این اطلاعات را با عموم مردم به اشتراک بگذارند، من فکر می‌کنم که هیچ چیز با ارزشی وجود ندارد. این است که می‌گوییم این اطلاعات نامعتبر است.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به این سئوال که (سردار) قاسم سلیمانی نیروهای نیابتی دارد که می‌توانند به نیروهای آمریکایی حمله کنند، گفت: این همان ابزار تبلیغاتی آمریکایی‌ها‌ست. این همان اطلاعات جعلی است که به دنبال تحریک هستند همانگونه که گفتم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ