«هیل»‌: واشنگتن دست داشتن سعودی‌ها در حملات ۱۱ سپتامبر را پنهان می کند
سرویس خارجی : پایگاه خبری «هیل» در گزارشی نوشت : دولت آمریکا نقش سعودی ها در انجام حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر را پنهان می کند.

پایگاه خبری «هیل» در گزارشی نوشت: سرهنگ «شین کوهن» از قضات نظامی نیروی هوایی آمریکا اخیرا اعلام کرد که دادگاه محاکمه «خالد شیخ محمد» که از وی به عنوان مغز متفکر حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ یاد می‌شود و همچنین چهار فرد مظنون به دست داشتن در این حملات ، روز ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۲ دی ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد.

«هیل» در این گزارش خود آورده است : سال گذشته نشریه آمریکایی «نیوزویک» در گزارشی از حقایق جدیدی درباره حادثه ۱۱ سپتامبر و روابط گسترده واشنگتن با ریاض پرده برداشت ؛‌ حقایقی که نشان می‌دهند چرا مقامات بلندپایه آمریکا سعی دارند با سکوت خود درباره حادثه ۱۱ سپتامبر، نقش سعودی ها و همچنین برخی ابعاد این حادثه را مخفی و پنهان کنند.

این پایگاه خبری در ادامه گزارش خود با اشاره به مستندات ارائه شده در کتاب « سگ‌های نگهبانی که پارس نکردند»، به تلاش مقامات آمریکایی برای پنهان کردن برخی حقایق درباره حادثه ۱۱ سپتامبر و نقش سعودی ها در این حملات پرداخت.

به گزارش«هیل»، مولفان این کتاب مصاحبه ویدئویی حیرت‌آوری با «ریچارد کلارک» مشاور کاخ سفید در زمینه مبارزه با تروریسم در دوران ریاست جمهوری «بیل کلینتون» و «جرج دبلیو بوش» انجام داده‌اند و «کلارک» در این مصاحبه تاکید کرده است که مقامات بلندپایه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از جمله «جرج تنت»، رئیس آن، اطلاعات مهمی را از توطئه برخی سعودی ها و شبکه القاعده از جمله ورود «خالد المحضار» و «نواف الحازمی» ، عاملان این حملات به آمریکا و چگونگی استقبال و کمک به آنها در انجام حملات مخفی نگه داشته‌اند. به گزارش این پایگاه خبری ، اسراری در همدستی حکومت سعودی با ربایندگان هواپیماها وجود دارد و بر اساس تحقیقاتی که بعدها انجام شد، برخی مقامات وزارت اوقاف دولت عربستان به شکل گسترده‌ای به ربایندگان هواپیماها در «کالیفرنیا» کمک کرده‌اند ، این اطلاعات سبب شد تا صدها خانواده قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر به شکایت علیه حکومت سعودی در دادگاه فدرال نیویورک در سال گذشته اقدام کرده و خواستار غرامت‌های مالی نامشخصی شوند. «هیل» در ادامه گزارش خود، نگرانی دولت های آمریکا از تضعیف روابط و مناسبات «واشنگتن» با «ریاض » را عامل اصلی پنهان کردن واقعیات این حملات تروریستی عنوان کرد. در خبر دیگری، «سلمان بن عبدالعزیز» ، پادشاه عربستان یک سری دستورات سلطنتی را صادر کرد که مهمترین آنها ، تعیین رئیس جدید دفتر سلطنتی و ایجاد یک وزارتخانه جدید است.

* امارات

«دبی»، ساخت بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا را که در این امارت در حال ساخت است، به دلیل بحران مالی متوقف کرد تا افتتاح آن پنج سال دیگر به تعویق بیفتد.برخی منابع گفتند: حاکمان امارت «دُبی»، ساخت فرودگاه بین‌المللی «آل مکتوم» را که قرار است بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا باشد، متوقف کرده اند .

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از برخی منابع آمریکایی گزارش داد: تزریق پول و حمایت مالی از این پروژه تا اطلاع ثانوی متوقف شده و علت آن مشکلات در اقتصاد کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

نسخه مناسب چاپ