ورود دومین محموله نظامی ترکیه به لیبی در حمایت از دولت «طرابلس»
سرویس خارجی: برخی رسانه‌های سعودی به نقل از منابع خود مدعی شدند که ترکیه کشتی جدیدی حامل کمک‌های نظامی برای دولت وفاق ملی در «طرابلس» به لیبی فرستاده و این کشتی در سواحل «مصراته» پهلو گرفته است.

پایگاه خبری«ایندیپندنت عربی» متعلق به عربستان در گزارشی مدعی شد که یک کشتی حامل تجهیزات و کمک‌های نظامی از ترکیه وارد لیبی شده است.این پایگاه خبری به نقل از منابع لیبیایی مدعی شد که محموله نظامی جدید ترکیه از بندر «اسکندرون» این کشور بارگیری شده و در بندر «مصراته» لیبی واقع در ۲۰۰کلیومتری شهر «طرابلس»، پایتخت لیبی تخلیه شده است.

این رسانه سعودی افزود: این کشتی ترکیه‌ای حامل دهها تن تسلیحات سنگین و سبک به همراه پهپادها و کارشناسان نظامی بوده است.

«ایندیپندنت عربی» به نقل از منابع مذکور نوشت : کارشناسان نظامی ترکیه قرار است به نیروهای مسلح تحت امر دولت وفاق ملی لیبی آموزش دهند.این منبع همچنین از اجرای تدابیر امنیتی شدید در اطراف بندر «مصراته» لیبی خبر داد تا مبادا ورود محموله جدید همانند بار قبل فاش و تصاویر مربوط به آن منتشر شود.

در همین حال، مدیر برنامه خاورمیانه و آفریقای شمالی گروه بین‌المللی بحران تاکید کرد: مداخله نظامی در لیبی یک گزینه محسوب نمی‌شود چرا که این اقدام به پایان دادن درگیری‌ها در این کشور کمکی نخواهد کرد. سازمان بهداشت جهانی نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: از زمان حمله ارتش ملی لیبی به رهبری «خلیفه حفتر» علیه طرابلس که تحت کنترل دولت توافق ملی قرار دارد، بیش از ۶۵۰تن کشته شده‌اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ