ورود شاخص بورس به فاز اصلاح قیمت
 

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دامنه تاثیرگذاری خبرها در بورس رو به کاهش است.

به گزارش ایرنا، همایون دارابی به آخرین وضع معاملات در بازار اشاره و بیان کرد: هفته گذشته شاخص بورس به دلیل سقف شکنی ها و رکوردهای تاریخی که قیمت های سهام از خود بر جای گذاشتند وارد فاز اصلاح شد و در نهایت شاخص نزدیک به چهار درصد افت داشت.

وی ادامه داد: بازار به دلیل ارزنده شدن قیمت ها شروع متعادلی را تجربه کرد و شاخص یک هزار واحد مثبت شد اما از اواسط روز به دلیل برخی از مسائل موجود روند بازار تغییر کرد و حدود یک درصد کاهش یافت.

دارابی با تاکید بر اینکه خبرهای تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه رو به پایان است افزود: انتظار داریم که بازار روز یکشنبه یا دوشنبه تغییر مسیر دهد و جریان مثبتی را در پیش گیرد زیرا هر خبری را که قرار بود اعلام شود طی چند روز اخیر مطرح شده است.

کارشناس بازار سرمایه به علت روند منفی شاخص در بازار اشاره و بیان کرد: بخشی از روند منفی بازار ناشی از خبرهای سیاسی بود که در بازار شنیده شد و بخش دیگر آن مربوط به افزایش بی سابقه قیمت ها بود که به نوعی به مرزهای تاریخی رسیده اند.

وی ادامه داد: شاخص اوایل صبح مثبت بود و به نظر می رسد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد بازار رو به تعادل در حرکت باشد.

دارابی به کاهش قیمت اکثر نمادهای فلزی در بازار اشاره و بیان کرد: علاوه بر تحریم ها که سبب ایجاد جو روانی در بازار شد، ابلاغ بخشنامه های داخلی مبنی بر محدودیت صادرات میلگرد تا حدودی بر نمادهای مربوطه تاثیرگذار بود.

خبر دیگر اینکه شرکت فنرسازی خاور در یکسال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ به ازای هرسهم ۱۶۴ ریال سود داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت فنرسازی خاور در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ برای هرسهم ۱۶۴ ریال سود ساخت که در مقایسه با مدت مشابه، توانست مبلغ سود هرسهم را از زیان ۴۷۹ ریالی خارج کند.

سود عملیاتی این شرکت در مدت مورد گزارش ۴۸ میلیارد ریال، سود خالص را ۳۲ میلیارد ریال و سود انباشته در پایان دوره ۳ میلیارد ریال رقم خورد.

این شرکت در تشریح اهداف خود در بخش تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که قصد توسعه صادرات و حضور پایدار در بازارهای بین المللی خارجی را دارد و همچنین تداوم سود آوری از طریق بازنگری فرآیندها را حفظ خواهد کرد و از فرصت‌های سودآوری و بهره برداری بهینه از نقدینگی استفاده می‌کند.

خاور در تلاش است تا برنامه‌های خود را محقق کند و به اهداف پیش بینی شده در بودجه دست یابد و به دنبال شناسایی و جلوگیری از صرف مخارج غیر ضرور غیر مولد اصلاح ساختار مالی بهای تمام شده محصولات است.

این شرکت در برآوردی که از برنامه‌های تامین مالی و تغییرات هزینه‌های مالی شرکت داشته اعلام کرده که در دوره ۱۲ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد از بانک‌های تجارت، سپه و صادرات متناسب با نیاز مالی شرکت جهت تامین سرمایه در گردش دریافت می کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ