ورود پهپاد ناشناس از لبنان به اراضی اشغالی، صهیونیست ها را نگران کرد
سرویس خارجی: رژیم صهیونیستی ضمن اعلام ورود یک پهپاد ناشناس از لبنان به فلسطین اشغالی، از این موضوع ابراز نگرانی کرد.

به گزارش النشره لبنان، آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: دیروز نظامیان اسرائیلی یک پهپاد که از لبنان وارد حریم هوایی ما شد و به لبنان بازگشت را رصد کردند.خبر دیگر اینکه گروه بین‌المللی بحران اعلام کرد به نظر نمی‌رسد طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره مسئله فلسطین و اسرائیل معروف به معامله قرن، منجر به حل درگیری‌ها شود زیرا در این طرح منافع فلسطین نادیده گرفته شده است.

گروه بین‌المللی بحران تصریح کرد: این طرح یک توافق نیست و مذاکراتی به همراه نداشته است بلکه این طرح براساس مذاکرات داخلی میان اسرائیل و آمریکا بوده و رهبری فلسطین در آن حضور نداشته است و حتی کشورهای عربی خلیج فارس نیز در این مذاکرات نقش نداشته اند بنابراین این یک توافق نیست، بلکه یک نقشه است و نسبت به آن خوشبینی وجود ندارد. در این حال صائب عریقات دبیر کل سازمان آزادیبخش فلسطین خطاب به برخی کشورهای عرب شرکت کننده در نشست رونمایی از طرح معامله قرن در بحرین گفت: نهضت فلسطین را برای منفعت خود تضعیف نکنید و از جیب خود خرج کنید.

عریقات در مصاحبه با روزنامه آنلاین “تایمز آو اسرائیل” گفت، کشورهای عربی برای تبادل منافع با آمریکا باید از جیب خودشان هزینه کنند نه فلسطینی‌ها.عریقات گفت که فلسطینی‌ها نارضایتی خود نسبت به میزبانی بحرین از این کنفرانس اقتصادی را اعلام کرده‌اند.

وی افزود: به آنها گفتیم چرا شما باید میزبان این کنفرانس باشید وقتی که ما آنجا نیستیم؟ این حق شما نیست.

این مقام ارشد جنبش فتح تصریح کرد که رهبری فلسطین با کشورهای شرکت کننده در این کنفرانس ارتباط برقرار کرده و به آنها اجازه تصمیم گیری از جانب فلسطینی‌ها را نداده است. گفتنی است روزهای ۴و ۵تیر ماه یک کنفرانس اقتصادی در بحرین با ابتکار آمریکایی‌ها برای اجرای طرح معامله قرن برگزار خواهد شد که همپیمانان عربی واشنگتن برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده‌اند.

فلسطینی‌ها قاطعانه شرکت در این کنفرانس اقتصادی را رد کرده‌اند.محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم اعلام کرد که فلسطینی‌ها نتایج حاصل از این کنفرانس را نمی‌پذیرند.

از سویی وزارت خارجه لبنان اعلام کرد این کشور در نشست بحرین شرکت نخواهد کرد.منابعی در وزارت خارجه لبنان می‌گویند این کشور در نشست ضد فلسطینی بحرین شرکت نخواهد کرد. این منابع اعلام کردند که لبنان هرگز هیچگونه دعوتی را برای حضور در نشست اقتصادی منامه استجابت نخواهد کرد.

«جبران باسیل»، وزیر خارجه لبنان هم پیشتر به رسانه ها گفته بود از آنجایی که فلسطینی‌ها در نشست مذکور شرکت نمی‌کنند ما نیز در آن شرکت نخواهیم کرد.

اردن هم اعلام کرد این کشور هنوز به دعوت واشنگتن برای شرکت در نشست بحرین پاسخ نداده است. در خبری دیگر وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی همراه با ده‌ها شهرک‌نشین به مسجد الاقصی تعرض کرد. «اوری ارئیل» همراه با ده‌ها شهرک‌نشین وارد مسجد الاقصی شد و این مکان مقدس را مورد هتک حرمت قرار داد.

صهیونیست‌ها تحت حمایت شدید نیروهای امنیتی از سمت باب المغاربه اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کردند.خبر دیگر اینکه مدیران نیروگاه اتمی «دیمونا» متعلق به رژیم صهیونیستی به نشت مواد رادیواکتیو در طول سال‌های گذشته اعتراف کردند.اطلاعات نشت مواد رادیواکتیو از نیروگاه اتمی دیمونا پس از آن فاش شد که یکی از کارکنان این مرکز اتمی به دلیل ابتلاء به سرطان خواستار دریافت خسارت شده است. ‌

براساس اعلام رادیو رژیم صهیونیستی، مدیران نیروگاه اتمی دیمونا پس از این شکایت، به نشت مواد پرتو زا از این مرکز اعتراف کرده و شکایت این کارمند را پذیرفتند.

رژیم صهیونیستی عملیات ساخت مخفیانه این نیروگاه را از سال ۱۹۵۸میلادی به کمک فرانسه آغاز کرد و از سال ۱۹۶۳فعالیت این نیروگاه آغاز شد. نیروگاه اتمی دیمونا در سکوت خبری و به صورت محرمانه توسط فرانسه ساخته و در ابتدا ادعا شد که درحال ساخت یک کارخانه نساجی هستند . “مردخای وانونو” تکنسین هسته‌ای نیروگاه اتمی «دیمونا» در سرزمین‌های اشغالی، سال ۱۹۸۶در مصاحبه با هفته نامه بریتانیایی «ساندی تایمز» اطلاعات و تصاویری محرمانه از این نیروگاه و کلاهک‌های اتمی رژیم صهیونیستی را در اختیار این نشریه انگلیسی قرار داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ