وزیر اطلاعات: قدرت بازدارنده ایجادکرده‌ایم
 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ایران در اتخاذ تصمیمات خود هیچ نیازی به اجازه دیگر کشورها ندارد، گفت: با همت فرزندان و نخبگان توانسته‌ایم یک قدرت بازدارنده ایجاد کنیم.

به گزارش‌مهر، حجت الاسلام سید‌محمود علوی درمراسم بزرگداشت شهدای شهریور در مجتمع فرهنگی رفاه که با حضور محسن‌هاشمی‌رئیس شورای اسلامی‌شهر تهران، سردار محمد یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ و محسن رفیق دوست وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس برگزار شد با ‌گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی‌از جمله شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: امروز عزت و سربلندی انقلاب اسلامی‌ایران ریشه در خون، راه و پیام شهدا دارد و موجب شده است همه جهان با دیده کرامت به این ملت نگاه کنند.

وی با بیان این که قدرت و عزت یک کشور در توان دفاعی و بازدارندگی آن سنجیده می‌شود، افزود: امروز ایران اسلامی‌با همت فرزندان و نخبگان توان بسیار بالایی دارد و توانسته یک قدرت بازدارنده ایجاد کند.وزیر اطلاعات گفت: برخی کشورها امکانات و تجهیزات نظامی‌بیشتری از ایران دارند اما به لحاظ بازدارندگی و استقلال صاحب جایگاه ایران اسلامی‌نیستند. آنها بدون اجازه آمریکا توان

تصمیم‌گیری سیاسی ندارند.

وی با بیان این که ایران در اتخاذ تصمیمات خود هیج نیازی به اجازه دیگر کشورها ندارد، گفت: عزت و اراده سیاسی یک کشور منحصراً وابسته به توان دفاعی نیست بلکه استقلال و روحیه آن ملت است که عزت و اراده سیاسی برای آن کشور می‌آورد.

وزیر اطلاعات با بیان این که قدرت دفاعی بسیار ی از کشورها از ایران بیشتر است اما آن کشورها به لحاظ استقلال سیاسی خود‌

در‌حد جمهوری اسلامی ‌ایران نیستند، گفت: بسیاری از کشورهای اروپایی استقلال اراده ندارند و نمی‌توانند‌ خودشان تصمیم‌گیری کنند و برای اتخاذ یک تصمیم باید با رأس استکبار یعنی آمریکا هماهنگ باشند.

وی ادامه داد: همه دنیا می‌دانند جمهوری‌اسلامی‌ایران برای تصمیم گیری در چارچوب منافع ملی و آرمان‌های انقلابی خود، راحت است و معطّل هیچ‌ جا نمی‌ماند.

وزیر اطلاعات گفت: نگاه، روحیه و احساس یک ملت در برابر تهدیدها بسترساز اراده سیاسی یک ملت بر پایه استقلال است.

حجت‌الاسلام علوی با بیان این که فرهنگ شهادت، ملت ما را به گونه‌ای بار آورده است که در برابر زورگویی و قلدری دیگران قرص و محکم ایستاده‌ایم، گفت: در قاموس اسلام پذیرش زندگی‌ به هر قیمت ولو توام با ذلت وجود ندارد.

وی با بیان این که دیگران نمی‌توانند ملت ما را تسخیر اراده خود کنند، گفت: نگاه یک ملت به مرگ، سرنوشت آن ملت را رقم می‌زند و هر ملتی که از مرگ بترسد، بستر برای ترسیدن آن ملت فراهم می‌شود.

وزیر اطلاعات با بیان این که امام حسین(ع) در دو کلمه «مرگ» آری و «پستی» هرگز! راهبرد خود را تعریف کرد، افزود: مرگ موضوع قابل فراری نیست که بتوانیم از آن فرار کنیم. مرگ حق است و قطعا به سراغ انسان می‌آید و در اینجا نکته مهم نگاه یک انسان یا یک ملت به مرگ است.

حجت‌الاسلام علوی با بیان این که بهترین نوع مرگ، شهادت در راه خداست، گفت: شهیدان باهنر، رجایی، عراقی، مدنی، قدوسی و لاجوردی بارها و بارها در ابتدای انقلاب تهدید به مرگ شدند اما کنار نکشیدند چراکه هراسی از مرگ نداشتند.

وی تاکیدکرد: ما ۱۷هزار شهید ترور به دست منافقین جنایتکار داریم و نباید بگذاریم فرهنگ شهادت در جامعه ما از بین برود.

وزیر اطلاعات با بیان این که یک ملتی که اراده سیاسی دیگران آن را لگدکوب می‌کرد امروز با الگوگیری از فرهنگ شهادت، به یک ملت مقتدر تبدیل شده است، گفت: امروز جمهوری اسلامی‌ایران با یک نقشه راه دقیق و حساب‌شده در جایگاهی است که می‌تواند اراده خود را بر آمریکا و رژیم صهیونیستی تحمیل کند و این قدرت، ثمره خون شهداست.

علوی در پایان با بیان این که اسرائیل در گذشته هیچ نگران نبود که اگر وارد لبنان شود با ارتشی مقاومت مقابله کند و به خاطر همین خیلی راحت تجاوزگری می‌کرد، گفت: امروز اسرائیل اگر به سوریه و فلسطین و اردن حمله کند اما جرأت تعرض به لبنان را ندارد؛ این جرأت نداشتن، به دلیل این است که سلاح‌ها در لبنان در دست جوانان مومنی است که از شهادت نمی‌ترسند.

نسخه مناسب چاپ