وزیر دفاع یمن: در آستانه آزادسازی شهر «نجران» از اشغال عربستان قرار داریم
سرویس خارجی: پیشروی های برق آسای اخیر نیروهای ارتش و انصارالله یمن در عمق خاک عربستان و تصرف دهها پایگاه نظامی رژیم سعودی، این نیروها را در آستانه ورود به شهر مهم «نجران» و آزادسازی آن از اشغال سعودی ها پس از ۸۵ سال قرار داده است .
وزیر دفاع یمن در همین رابطه گفت: نیروهای ما پس از پیشروی‌های اخیر خود و تصرف پایگاه های نظامی رژیم سعودی، تا نزدیکی شهر «نجران» و فرودگاه آن در عمق خاک عربستان پیشروی کرده اند و در آستانه آزادسازی این شهر از اشغال سعودی ها قرار دارند. سرلشکر «محمد ناصر العاطفی» افزود: نیروهای یمنی تنها چند کیلومتر با فرودگاه و شهر «نجران» فاصله دارند. وی با بیان اینکه نیروهای یمنی هرگز از دفاع از وطن خود چشم پوشی نخواهند کرد، اظهار داشت: پیروزی بسیار نزدیک است. این در حالی است که نیروهای مشترک یمنی اخیرا با سلسله حملاتی غافلگیرانه علیه ارتش سعودی درعمق خاک عربستان در «نجران»، پیشروی ها و موفقیت های نظامی مهمی به دست آوردند.در چنین شرایطی، نیروهای انصارالله یمن توانستند حملات عربستان به مواضعی در «نجران» را دفع کنند. یک منبع نظامی گفت: مزدوران ارتش سعودی با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف متجاوز از دو محور به مواضع نیروهای یمنی در «الشرفه» واقع در جنوب «نجران» حمله کردند اما متحمل خسارت‌های سنگینی شدند.از سوی دیگر، رسانه های یمنی با انتشار تصاویری، از تسلط نیروهای این جنبش بر مواضع نظامی جدیدی در «نجران» عربستان و کشته و مجروح شدن شماری از مزدوران سعودی خبر دادند. همچنین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین موفق شدند پیشروی مزدوران ارتش عربستان به سمت مواضع خود در منطقه «عسیر» را متوقف کنند. به گفته منابع خبری، عملیات ارتش سعودی در استان «عسیر» با پشتیبانی بالگردهای «آپاچی» انجام شد و به مدت ۱۲ساعت به طول انجامید اما هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت و توسط نیروهای انصارالله دفع شد.
نیروهای یمنی همچنین با یک فروند موشک بالستیک«زلزال ۱» مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در منطقه «حیران» واقع در استان «حجه‌» یمن را هدف قرار دادند. در این حمله موشکی، شماری از نیروهای ائتلاف سعودی کشته شدند.برخی منابع نیز از حمله مزدوران اماراتی به نمازگزاران یمنی در استان «الضالع» این کشور خبر دادند که بر اثر آن شش تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.
شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد که نیروهای مزدور اماراتی با حمله به این مسجد در شهر «الارزاق» شش تن از آن‌ها را به گلوله بستند و چهار تن دیگر را زخمی کردند. «محمد عبدالسلام»، سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن این حمله را «جنایت وحشیانه» خواند و آن را شدیدا محکوم کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ