وزیر صنعت: میزان صادرات محصولات دانش بنیان قابل قبول نیست
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت تغییر رویکرد به سمت نوآوری را یک ضرورت غیرقابل انکار در مسیر توسعه صنعتی کشور توصیف و بر برنامه ریزی برای افزایش صادرات کالاهای دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در دوازدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه با رویکرد توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان افزود: سهم صادرات محصولات دانش‌بنیان از صادرات کشور در حد قابل قبولی نیست و لازم است در تولید صادراتی کالاهای دانش بنیان برنامه ریزی بهتری انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری شرکت های دانش بنیان و های تک باید در اولویت قرار گیرند، گفت: برای تحقق همکاری های مشترک میان مراکز علمی و دانشگاهی با بخش های مختلف صنعتی کشور باید انگیزه های لازم ایجاد شود.

وزیر صنعت با اشاره به رونمایی از طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در هشت استان کشور اضافه کرد: روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها وظیفه دارند محورها و اهداف طرح «تاپ» را به درستی برای واحدهای صنعتی خود تبیین و معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: چگونگی مشارکت و همکاری های دانشگاه با بخش های مختلف صنعت باید از طریق سازمان های استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با سهل ترین روش های ممکن میسر شود.

رحمانی با اشاره به اینکه ارکان برنامه ریزی وزارت صنعت باید در همه برنامه های توسعه فناوری خود از نظرات و دیدگاه های دانشگاه ها و مراکز علمی مرتبط بهره مند شوند، ادامه داد: در نوع همکاری های صنعت با دانشگاه باید استمرار وجود داشته باشد به طوری که تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ