وزیر علوم : آیت الله احمد احمدی عمر خود را صرف اعتلای دانش و فرهنگ کردند
 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مجموعه «سمت» با مدیریت آیت الله احمد احمدی توانست در تأمین منابع و توزیع آن در همه مراکز آموزش عالی کشور پشتوانه فکری و علمی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این مطلب در مورد ابعاد شخصیت علمی دکتر احمدی افزود: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی به عنوان استاد حوزه و دانشگاه خدمات شایانی را به طلاب و دانشجویان و جامعه علمی کشور انجام دادند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ایشان در شکل‌گیری بعضی مراکز علمی مانند دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند و همیشه در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های این دانشگاه همفکری می‌کردند.

وی افزود: در دوره بعد از انقلاب فرهنگی که دانشگاه‌ها فعال شدند یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مهم منابع و متون درسی بود که ایشان با خوش‌فکری و پیگیری توانست آن دغدغه و نگرانی را برطرف کند و ماحصل تلاش ایشان تا به امروز هم در حال استفاده است.

غلامی درباره ویژگی‌های علمی و شخصیتی آیت الله احمد احمدی گفت: مرحوم احمدی از شخصیت‌های علمی بزرگ و مهم کشور ما بودند که سال‌های طولانی از عمر خود را صرف اعتلای دانش و فرهنگ ما کردند و در محیط‌های دانشگاهی و حوزوی به عنوان محقق و مدرس و در مراکز تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر کارگروه‌های برنامه‌ریزی جز شخصیت‌های تأثیرگذار بودند. رحلت ایشان ضایعه‌ای برای جامعه ما بوده است و برای او از خداوند غفران طلب می‌کنم و درگذشت ایشان را به جامعه علمی کشور تسلیت می‌گویم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ