وزیر علوم: باید در مدل‌ها و روش‌های آموزش دانشجویان بازنگری شود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: برای افزایش اعتماد به نفس و کارآفرین شدن دانش آموختگان باید مدل‌ها و روش‌های آموزش دانشجویان بازنگری شود.

به گزارش ایرنا، منصور غلامی در نشست هم اندیشی با استادان و صاحب نظران برجسته دانشگاه‌های کشور کارهای علمی را به دو بخش تقسیم کرد و افزود: نخست، در توسعه و کار جدید علمی، کشف، ابداع و مواردی از این قبیل در دستاوردهای ذاتی تحقیق در حوزه‌های علمی مطرح است. دوم، مطلبی است که این روزها بیشتر مورد سوال قرار

می گیرد؛ دانشگاه‌ها تا چه اندازه با داشتن علم و دانش برای حل مسائل توجه دارند.وزیر علوم افزود: برخی خیلی ایده آل به این مباحث نگاه می کنند، فارغ از اینکه در واقعیت چقدر امکان کار در آن حوزه را داریم و برخی موارد هم که زیاد دیده می شود، صحبت کردن خارج از واقعیت‌های علمی است . مسعود برومند، معاون پژوهشی وزیر علوم هم گفت: اگر تا دیروز به فکر تربیت دانشجویان بودیم حالا باید به اشتغال آنها هم بیاندیشیم، اشتغال پذیری دانش آموختگان یکی از ماموریت‌های ما است.وی یادآور شد: آلودگی‌های زیست محیطی و شهرها به دنبال استفاده نادرست از منابع انرژی افزایش یافته است و رشد زندگی در حاشیه شهرها رو به فزونی می رود که باید فکری برای آن اندیشید.برومند تاکید کرد: پارادایم‌های ما در توسعه آموزش عالی کشور تا حد زیادی مشکلات گذشته را برطرف کرده اما مشکلات باقیمانده، پیچیده تر است که نیازمند پارادایم جدیدتری هستیم.معاون پژوهشی وزیر علوم در بخش دیگر از سخنان خود به خسارت‌های سیل اخیر در کشور با بیان اینکه نیاز و چالش جامعه امروز ما کجاست؟ افزود: حتی با توجه به سیلاب‌های اخیر با مشکل کم آبی مواجه هستیم .

برومند تصریح کرد که با وجود بروز سیلاب‌های اخیر، مشکل کم آبی در کشور برطرف نمی شود. به گفته این مسئول وزارت علوم، کم آبی، مهاجرت را به دنبال دارد و توسعه ناهمگون را بیش از گذشته در کشور تقویت می کند .

Email this page

نسخه مناسب چاپ