وزیر کشور: مردم به دولت پایبند هستند
سرویس شهرستان ها: وزیر کشور با تاکید بر این که امروز مردم به دولت پایبند، افزود: اگر دولت می‌گوید من در شرایط سخت هستم، مردم با تحمل و استقامت دولت را یاری می‌کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی در جشنواره شهید رجایی در زنجان، با بیان این که همه همّ و غم مسئولان در مراسمات خدمت به مردم باشد، تاکید کرد: نباید به بهانه انتخابات فضای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور را تخریب کنیم، گویی که در طول ۴۰ سال اقدامی انجام نشده است، چون تخریب‌ها موجب نا امیدی مردم می‌شود.وی افزود: مشکلات در همه کشورها وجود دارد اما تعمیم آن به دولت، مجلس یا قوه قضائیه به خاطر رقابت‌های سیاسی و منافع مردمی و مخالفت و درگیری که وجود دارد، درست نیست.

وزیر کشور با بیان این که حفظ انقلاب در مقابل هجمه‌های مختلف از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به واسطه اعتماد متقابل بین دولت و ملت شکل گرفته است،افزود: اگر امروز به تبلیغات رسانه‌های خارجی توجه کنیم در هر مرحله هر ایراد و ضعفی دیده می‌شود، به جای این که آن را به افراد منتسب کنند به نهادها منتسب می‌کنند و می‌گویند دولت، مجلس، قوه قضائیه ، سپاه یا صدا و سیما اینگونه است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه دشمن همه ضعف‌های موجود را به اسلام مرتبط می‌داند، ادامه داد: مثلا یک جریان بی‌رحم و منحرف را در دنیا تبلیغ می‌کنند و می‌گویند این اسلام است و همه اینها به دنبال آن هستند که ایرادات را تعمیم دهند و اسلام را تخریب کنند .

وزیر کشور افزود: برای مثال اگر در کشور شخصی فسادی کند، با وی برخورد می کنیم و حذف می‌شود، اما اگر ما همین فساد را به صورت تبلیغات منظم و منسجم به نهادی همچون به نام دولت، مجلس و قوه قضائیه مرتبط بدانیم اعتماد مردم نسبت به نهادهای حاکمیتی را خدشه‌دار کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در مقابل تلاش‌های دشمن ما باید اعتماد عمومی را تقویت کنیم و باید بگوئیم که اشکالات و‌ آسیب‌ها رفع می‌شود، ادامه داد: این امر موجب امیدواری بیشتر مردم خواهد شد.

وزیر کشور افزود: ما همه در هر مسئولیتی که باشیم رفتنی هستیم، اما این نظام و حکومت پابرجاست چون مردم پای آن شهید داده و ایثار کرده‌اند، پس نظام باید به اهداف خود برسد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه دولت‌ها اعتماد است، ادامه داد: اگر اعتماد نباشد مردم با دولت همکاری نخواهند کرد.

رحمانی فضلی افزود: امروز بزرگترین عنصر مقاومت کشور مردم هستند و این مردم هستند که پای انقلاب مانده‌اند و کلام رهبری برای آنها حجت است.

قاچاق کالا در کشور نصف شده است

وزیر کشور همچنین در جمع خبرنگاران گفت: در بحث قاچاق کالا ما وقتی دولت را تحویل گرفتیم اعداد و ارقام حدود ۲۰ یا ۲۱ میلیارد دلار بود، اما امروز با روش‌های مختلفی که انجام دادیم این رقم به ۱۰ تا ۱۱ میلیارد دلار رسیده است.رحمانی فضلی افزود: امروز کالای اساسی از مرز خارج نمی‌شود و در مبادی ورودی و خروجی کنترل به صورت جدی است و استان به استان کنترل را داریم.

وی تاکید کرد: درباره قاچاق کالا و ارز یکی از مهمترین موضوعات مبحث سامانه‌هاست، از همین رو همه دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی موظف شدند که سامانه‌هایی تشکیل دهند که همه فعالیت‌های اقتصادی از جمله تولید و بازار توسط سامانه‌ها باشد.

وزیر کشور گفت: با جدیت صورت گرفته در این حوزه به ویژه چهار سال اخیر و ویژه‌تر در یک سال اخیر بیش از ۷۰ درصد کل سامانه‌ها آماده‌سازی شده است و زمانبندی برای دستگاه‌های اجرایی انجام شده است که همه دستگاه‌ها در این باره زیر بار بروند، که اگر این اتفاق رخ دهد، ما گام بلندی در جهت بحث پیشگیری از قاچاق، نقل و انتقال صحیح کالا و پول را خواهیم داشت.

وی افزود: در حوزه بنزین اقدامات خوبی با همکاری وزارت نفت انجام شده است که در مرزهای شرقی و غربی بنزین را به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و تعاونی‌های بنزین با قیمت مناسب می‌دهیم که چند درصد زیر قیمت درکشورهای مقابل است و این اتفاق به صورت سازمان یافته انجام می‌شود.

رحمانی فضلی افزود: البته کماکان در برخی از جاها هنوز بنزین به طور قاچاق صادر می‌شود که در آنجا هم باید اصلاح قیمت انجام گیرد و متناسب با آن قیمت‌ها حجم کم شود.

نسخه مناسب چاپ