یادگار گرامی امام: یک ملت بیش از هر چیز به افتخار نیاز دارد
 

یادگار گرامی حضرت امام در نشست صمیمی با پیشکسوتان جامعه ورزش کشور به مناسبت افتتاح موزه ورزش گفت: در طول تاریخ، یک ملت بیش از هر چیزی احتیاج به افتخار دارد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی افزود: رفاه، آسایش و امنیت وظایف امروز ما است اما ایجاد یک افتخار فقط برای امروز نیست؛ بلکه نسل‌های آینده هم به این افتخار می‌بالند.

وی با اشاره به تاسیس موزه ورزش، گفت: تاسیس موزه ورزش کار ارزشمندی است و جا دارد که این موزه را به عنوان خانه ای برای ورزش ایران قبول کنید و هر کس هر جایی هست، نشان‌های خود را اینجا بگذارد تا برای آیندگان باقی بماند.

یادگار گرامی امام تاکید کرد: قهرمانی مانند آبی است که جوهره تاریخ یک ملت را سیراب می‌کند . افتخار برای یک ملت مانند آبی است که در آن زندگی می‌کنند؛ هرچه زلال تر و وسیع تر باشد، دامنه نفوذ و تاثیر آن بیشتر است .

وی افزود: تاسیس موزه ورزش کار بسیار بزرگی است و احتیاج مبرمی به آن بود. این مدال‌ها بعد از اینکه بر گردن‌ها آویخته می‌شود و جام‌ها بعد از اینکه در دست‌ها قرار می‌گیرد، باید در یک جای عمومی در معرض دید باشد تا باعث افتخار مجدد و مستمر شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ