یونیسف: هر ۲ ساعت یک مادر و ۶نوزاد یمنی جان می دهند
 

سرویس خارجی : ابعاد جنایات رژیم کودک کش سعودی علیه غیرنظامیان یمنی و تبعات این تجاوزات وحشیانه هر روز روشن تر می شود و این بار صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی تکان دهنده اعلام کرد: به دلیل تخریب امکانات درمانی و نابودی زیرساخت های بهداشتی یمن در پی حملات ددمنشانه عربستان، هر دو ساعت یک مادر و شش نوزاد یمنی در این کشور جان می سپارند.

«یونیسف» در گزارش خود آورده است: بیش از چهار سال درگیری مسلحانه در یمن، وضعیت زنان و نوزادان در فقیر ترین کشور خاورمیانه و جهان را بحرانی کرده است و به علت نابودی زیرساخت های بهداشتی این کشور به علت حملات گسترده ائتلاف سعودی، مادران و نوزادان به هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند.در ادامه این گزارش آمده است : خدمات عمومی ضروری از جمله خدمات بهداشتی برای حمایت از مادران و نوزادان در آستانه نابودی کامل قرار دارد و تنها ۵۱درصد از مراکز بهداشتی و درمانی که آنها با کمبود شدید دارو، تجهیزات و نیرو مواجه هستند ، با تمامی ظرفیت خود فعالیت می کنند .

این گزارش می افزاید: حملات گسترده علیه یمن همچنان کودکان این کشور را از حق زندگی محروم می کند و به نوزادان نیز اجازه نمی دهد تا از دریافت خدمات بهداشتی بهتر بهرمند شوند.یونیسف همچنین در گزارش خود به افزایش وضع حمل زنان باردار در منزل اشاره کرد که در استان های «صنعا»، «تعز» و «عدن» افزایش داشته است.

در همین حال و تنها ساعاتی پس از انتشار این گزارش «یونیسف»، جنگنده های عربستان بار دیگر با حمله وحشیانه به مناطق مسکونی یمن، جان چندین شهروند دیگر از جمله دو کودک بی گناه را در استان «الضالع» گرفتند.به گزارش خبرگزاری «المسیره»، جنگنده‌های رژیم سعودی منطقه مسکونی«الجبجب»، واقع در استان «الضالع» را بمباران کردند که به دنبال این حمله وحشیانه، چند غیرنظامی از جمله دو کودک یمنی به شهادت رسیدند و شماری دیگر نیز زخمی شدند. جنگنده های رژیم سعودی همچنین بار دیگر استان «حجه» یمن را هدف حملات هوایی گسترده قرار دادند.به گفته برخی منابع، مناطق «حرض» و «میدی» واقع در استان شیعه نشین«صعده» یمن نیز هدف حملات هوایی شدید قرار گرفتند.

یگان پهپادی ارتش و انصارالله یمن نیز در واکنش به تداوم تجاوزات وحشیانه رژیم سعودی، بار دیگر مواضع نظامی ارتش سعودی در جنوب عربستان را هدف حملات انتحاری خود قرار دادند. بر اساس گزارش منابع امنیتی، چندین پهپاد انتحاری «قاصف K2» پایگاه هوایی «ملک خالد» در شهر «خمیس مشیط»، واقع در استان «عسیر» عربستان را هدف قرار دادند .

به گزارش این منابع، یگان پهپادی ارتش و انصارالله در این حملات، انبارهای تسلیحات ، رادارهای پیشرفته و جدید و همچنین اتاق‌های کنترل پایگاه هوایی «ملک خالد» در منطقه «خمیس مشیط» عربستان را منهدم کرده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ