پاسخ قاطع حزب‌الله به تجاوز‌گری رژیم صهیونیستی
حزب‌الله در انتقام تجاوزپهپادی صهیونیست‌ها، خودروها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل را با موشک هدف قرار داد
 

سرویس خارجی: حزب الله لبنان کمتر از یک هفته از وعده سیدحسن نصرالله برای انتقام از حمله پهپادی هفته گذشته رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت، خودروها و پایگاه‌های اسرائیلی را در شمال سرزمین های اشغالی با چندین فروند موشک هدف قرار داد.

ارتش رژیم صهیونیستی تأیید کرد که چندین موشک ضدتانک از سمت مقاومت لبنان به خودروها و پایگاه‌های اسرائیلی اصابت کرد و خساراتی بر جا گذاشت. حزب الله لبنان هم در بیانیه‌ای از انهدام یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال سرزمین های اشغالی و کشته و زخمی شدن همه سرنشینان آن خبر داد. در این بیانیه آمده است: ساعت ۱۶:۱۵دقیقه عصر دیروز، گروه «شهیدان حسن زبیب و یاسر ضاهر»، یک خودرو نظامی اسرائیلی را در مسیر پادگان «آویویم» هدف قرار دادند که در پی این حمله تمامی سرنشینان آن کشته یا زخمی شدند.سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید این حمله، اعلام کرد که موشک ضد تانک از سمت لبنان به شمال سرزمین های اشغالی شلیک شد. همچنین گفته می شود در حمله حزب الله به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی، یک فرمانده نظامی این رژیم به هلاکت رسید. از سویی شبکه المنار اعلام کرد که بالگردهای اسرائیلی زخمی‌های ارتش صهیونیستی را به بیمارستان «سیف» در منطقه «صفد» واقع در منطقه «الجلیل» در شمال سرزمین های اشغالی منتقل کردند.

از سوی دیگر شبکه لبنانی النشره گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی دستور بازگشایی پناهگاه‌ها در چهارکیلومتری مرز لبنان را صادر کرد.همزمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مقامات فرودگاه بن گوریون در تل آویو خواستار تغییر مسیر پروازها شدند. در همین حال برخی منابع رسانه‌ای اسرائیل از تبادل آتش در مرز لبنان و سرزمین های اشغالی در نزدیکی پادگان «آویویم» خبر دادند. شبکه المیادین هم اعلام کرد: توپخانه رژیم صهیونیستی اراضی لبنان در نزدیکی شهرک آویویم را گلوله باران کرد.منابع لبنانی نیز به شبکه المیادین گفتند، هنگامی که نیروهای صهیونیستی برای انتقال مجروحین خود وارد عمل شدند در تیررس نیروهای مقاومت قرار داشتند اما نیروهای مقاومت اجازه دادند که زخمی‌های صهیونیست‌ها از خودروی نظامی منهدم شده خارج شده و به عقب منتقل شوند. به گفته آنها عملیات مقاومت در شرایطی انجام شد که صهیونیست‌ها در بالاترین سطح هوشیاری اطلاعاتی قرار داشتند. از طرفی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تهدید کرد که لبنان تاوان این حمله را خواهد داد. در این حال سازمان ملل در واکنش به تنش در مرز لبنان و مناطق اشغالی فلسطین، خواستار حداکثر خویشتنداری در منطقه شد. این درحالی است که عملیات رزمندگان حزب الله لبنان، سبب جشن و شادمانی لبنانی ها شد.

این درحالی است که دبیرکل حزب الله لبنان پیش از این تاکید کرده بود پاسخ مقاومت از خاک لبنان خواهد بود و شرطی برای اینکه از مزارع اشغالی شبعا صورت بگیرد وجود ندارد و اسرائیل باید بداند که آسمان لبنان به روی پهپادهای آن باز نیست.سید حسن نصرالله از مواضع مقامات لبنانی در خصوص تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور تمجید و تصریح کرد: وحدت ملی لبنان و مواضع رئیس جمهور، رئیس مجلس، نخست وزیر و شورای عالی دفاع را می ستاییم.دبیرکل حزب الله به موضوع حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت اشاره کرده و گفته بود: پاسخ مقاومت این بار مانند عملیات‌های قبلی منحصر به مزارع شبعا نمی‌شود، بلکه ممکن است در هر جایی صورت بگیرد.

وی گفت ما به تعداد نیاز، موشک های نقطه زن داریم، اما کارخانه های ساخت این موشک ها را در اختیار نداریم.وی افزود: می خواستیم دشمن را حیران و سرگردان همان طور که اکنون است باقی نگه داریم.دبیرکل حزب‌الله ‌‌تصریح کرد: اسرائیل باید بهای تجاوز خود را بپردازد.‌روزنامه “جروزالم پست” هم نوشت که ارتش اسرائیل پس از هشدار حسن نصرالله ‌همچنان در حالت آماده باش باقی مانده است. ارتش اسرائیل همچنین رزمایش هفته جاری خود را لغو کرد. در این حال «نبیه بری»رئیس پارلمان لبنان تنها راه مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه لبنان را مقاومت خواند. در چنین شرایطی ‌سفیر روسیه در بیروت گفت:‌ باور اسرائیلی‌ها به ضعیف بودن مقاومت لبنان کاملا اشتباه است.

نسخه مناسب چاپ