پخش اعترافات نتانیاهو در پرونده فساد، از تلویزیون رژیم صهیونیستی
سرویس خارجی: تلویزیون رژیم صهیونیستی بخشی از اعترافات نخست وزیر این رژیم در یکی از پرونده‌های فساد او را پس از کسب اجازه از پلیس اسرائیل پخش کرد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی پس از آنکه پلیس این رژیم اجازه داد، اقدام به پخش بخشی از اعترافات بنیامین نتانیاهو ‌کرد. نتانیاهو اعتراف کرد که از یک فروند هلی‌کوپتر نظامی برای انتقال ملینشتاین، دوست سرمایه دار خود به اردن برای انجام مصاحبه‌ای با شاه اردن استفاده کرده است. تلویزیون رژیم صهیونیستی افزود، نتانیاهو در طول پنج سال هدایای نفیسی از جمله سیگار و مشروبات الکلی گران‌قیمت دریافت کرد و امکانات و تسهیلاتی را در اختیار ملینشتاین گذاشت.

نتانیاهو در پرونده‌های متعدد فساد ۱۲بار در دفاتر یگان “لاهب” در مقر پلیس رژیم صهیونیستی مورد بازجویی قرار گرفته و مشاور حقوقی تل‌آویو نیز تصمیم گرفته است لیست اتهامات نتانیاهو را ارائه کند و او را به جلسه تفهیم اتهامات در خصوص تقلب، فریبکاری و خیانت در امانت ارجاع دهد.نتانیاهو در پرونده‌های متعدد فساد مالی و اداری تحت پیگرد قانونی است و دادگاه‌های مختلف اسرائیل لیست‌های متعددی از اتهامات علیه او از جمله دریافت رشوه و خیانت در امانت در طول دوره نخست وزیری او را ارائه کرده‌اند.

در چنین شرایطی وزیر خارجه آمریکا بار دیگر بر تعهد دولت ترامپ برای حمایت از رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت دولت آمریکا چهار میلیارد دلار برای کمک امنیتی به اسرائیل می‌پردازد. «‌مایک پمپئو» در نشست “اتحاد مسیحیان برای اسرائیل” گفت: آمریکا رابطه ای گرم با اسرائیل دارد و مفتخرم هر روز کار می‌کنم تا این رابطه حفظ و تقویت شود. پمپئو با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا علاقه وافری به رژیم صهیونیستی دارد، گفت: به‌لطف خدا رهبری به‌نام رئیس جمهور ترامپ داریم که دوست اسرائیل است و تعهد تزلزل‌ناپذیری در حمایت از اسرائیل دارد. در خبری دیگر منابع صهیونیستی از سفر یک هیأت مصری به تل‌آویو در اوایل هفته جاری و دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر دادند.

منابع صهیونیستی گزارش دادند که یک هیأت امنیتی به ریاست «أیمن بدیع» قائم مقام دستگاه اطلاعات عمومی مصر در سفری به تل‌آویو با نتانیاهو دیدار کرد و در این دیدار توافقات احتمالی بین گروه‌های فلسطینی در نوار غزه و رژیم صهیونیستی بررسی شد. بر اساس این گزارش، هیأت مصری به منظور تکمیل جلسات دیدار با مقامات صهیونیستی، سفر خود به غزه و نیز دیدار با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله را به تعویق انداخت. منابع اسرائیلی مدعی شدند که هدف هیأت مصری از تعویق سفر به نوار غزه این است که گروه‌های فلسطینی از جمله جنبش حماس را به پذیرش توافقات با رژیم صهیونیستی وادار کند، حال آنکه حماس با این پیشنهادات مخالف است و آن را رضایت‌بخش نمی‌داند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ