پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان دامغان
دامغان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کمیته امداد دامغان گفت: تسهیلات پرداختی به متقاضیان ایجاد اشتغال در زمینه کشاورزی، دامپروری، طیور، پرورش زالو و مشاغل خانگی بود.

حمیدرضا کشاورزیان ادامه داد: سال ۹۷ از بین ۲۰۴ درخواست در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی به ۴۲ مورد تسهیلات با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال پرداخت شد.

وی اضافه کرد: بازپرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با کارمزد ۶ درصد و ۶۰ ماهه است که در زمینه‌های کشاورزی، پرورش ماهی و قارچ، زنبورداری، پرورش مرغ‌خانگی و نجاری به متقاضیان تخصیص یافت.

او به اعطای تسهیلات در زمینه تبصره ۱۶ بانکی اشاره کرد و گفت: در این زمینه، از بین ۱۵۰ درخواست به ۱۰۱ نفر به ارزش ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.

کشاورزیان گفت: دامداری، کشاورزی، خرید خودرو و مغازه‌داری ازجمله حوزه‌های اعطای وام از طریق تبصره ۱۶ بانکی کمیته امداد با سود چهار درصد است.

وی اظهارداشت: سال گذشته در زمینه خرید تراکتور، ایجاد گلخانه، کارگاه خیاطی، آرایشگری و دامداری، با معرفی کمیته امداد از طریق هم‌افزایی بانک مهر، از ۱۲ درخواست، تعداد ۶ وام به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به‌صورت چهار درصد به متقاضیان پرداخت شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ