پنجمین محموله کمک های شهرداری تهران به خوزستان ارسال شد
سرویس سیاسی – اجتماعی:معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام پنجمین محموله کمک های شهرداری تهران با ظرفیت امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی سازمان مدیریت پسماند خبر داد و گفت:همچنین ۱۵۰ نیروی انسانی از شهرداری تهران برای آخرین مراحل نظافت وارد استان گلستان خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ما، مجتبی یزدانی در حاشیه ارسال تجهیزات به استان خوزستان با حضور در جمع خبرنگاران به مصوبه شورای شهر تهران درباره صدور مجوز برای ارسال کمک های شهرداری تهران به مناطق سیلزده، اشاره کرد و گفت: با هماهنگی استانداران سه استان، تجهیزات به مناطق اعزام می شود و بر اساس مصوبه روز یکشنبه شورا که با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به تصویب رسید می توانیم کمبود تجهیزات را جبران کنیم.

وی با اشاره به نیاز استان خوزستان به ادوات و ماشین آلات بیان کرد: شهردار تهران اخیراً از استان خوزستان بازدید داشت و استان معین، تجهیزاتی را که نیاز دارد به تهران اعلام می کند. بر همین اساس دیروز ۵ لودر، ۳ بیل مکانیکی، ۳ جرثقیل و ۱۵ کمپرسی برای حمل خاک و ۲۵ خودرو از کمک های جمع آوری شده از مناطق شهرداری تهران به استان خوزستان ارسال شد.

یزدانی با تاکید بر این که تجهیزات به استان های گلستان و لرستان با هماهنگی استانداران ارسال می شود، ادامه داد: بر اساس تماس تلفنی استاندار گلستان با شهردار، یک تیم مجهز با حضور ۱۵۰ نیرو و ماشین آلات مناسب به منظور پاکسازی نهایی به گلستان و شهرهای آق قلا و گمیشان اعزام خواهد شد. با این تیم چند دستگاه خاور و واترجت به استان گلستان ارسال می شود تا گل و لای

خانه ها را جمع آوری کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: همچنین طی ۳ تا ۴ روز آینده اکیپی با همین شرایط برای پاکسازی به خرم آباد اعزام خواهد شد.

وی با بیان این که آخرین مرحله در امداد رسانی در مناطق سیلزده بحث نظافت است،تصریح کرد: هماهنگی های لازم با استان ها انجام می شود و تا زمانی که به تجهیزات شهرداری تهران نیاز داشته باشند، نیروها و تجهیزات در این مناطق حضور خواهند داشت.

ارسال ۱۳۵ دستگاه ماشین آلات تخصصی به ۳ استان سیلزده

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران هم در این مراسم از ارسال ۱۳۵ دستگاه ماشین آلات تخصصی به استان های گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

رضا عبدلی با بیان این که از ابتدای بارش نزولات آسمانی در استان گلستان، این سازمان نسبت به اعزام تجهیزات و نیروی انسانی اقدام کرد، گفت: در اولین اعزام ۱۹ دستگاه به همراه ۲۵ نفر از نیروی انسانی سازمان مدیریت پسماند به استان گلستان اعزام شدند.

وی با بیان این که هم اکنون ۱۰۰ نیروی انسانی به همراه ۱۲ دستگاه ماشین برای پاکسازی به این منطقه اعزام شده اند، اظهار داشت: همچنین سومین کاروان به استان خوزستان در حال اعزام است که به همراه ۱۰ دستگاه کمک های جمع آوری شده مردمی و پرسنل سازمان مدیریت پسماند به استان خوزستان ارسال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به تجهیزات ارسال شده به استان لرستان، تصریح کرد: همچنین ۴۲ دستگاه ماشین آلات تخصصی به همراه ۱۲۵ نیروی انسانی به استان لرستان اعزام شده است و در قالب کاروان های قبلی هم ۳ بیل، ۷ کشنده، ۱۵ کامیون و ۵ خاور به همراه ماشین

جمع آوری زباله براساس نیازهایی که معاون امور مناطق اعلام کرده اند، تهیه و به استان خوزستان اعزام خواهد شد.

عبدلی با بیان این که تا به امروز ۱۳۵ دستگاه ماشین آلات تخصصی به سه استان سیلزده ارسال شده است، بیان کرد: ۳۵۰ نفر از نیروهای انسانی این سازمان برای پاکسازی به استان های لرستان، گلستان و در نهایت خوزستان اعزام شده اند تا بتوانند شرایط زندگی برای مردم را فراهم کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ