پیام تسلیت رهبر انقلاب به مناسبت درگذشت آیت‌الله محقق کابلی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله محقق کابلی را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسمه تعالی

درگذشت عالم مجاهد آیةالله آقای حاج شیخ قربانعلی محقق کابلی رحمةالله‌علیه را به عموم برادران افغانی به ویژه به خاندان محترم و مقلدان و ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت می گویم و علوّ درجات آن مرحوم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت می نمایم .

پیام تسلیت رئیس جمهوری

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت آیت‌الله قربانعلی محقق کابلی را تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.

متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی حضرت آیت‌الله حاج قربانعلی محقق کابلی موجب تأثر خاطر شد.این فقیه وارسته، سراسر عمر پربرکت خود را وقف مجاهدت در ترویج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) و تدریس معارف اسلامی در حوزه‌های علمیه کرد و منشأ آثار و خدمات علمی ارزشمندی شد.‌اینجانب این ضایعه را به حوزه‌های علمیه، شاگردان، بیت محترم ایشان و مردم افغانستان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.

آیت الله قربانعلی محقق کابلی، مرجع عالیقدر جهان تشیع در افغانستان و از شاگردان ممتاز آیت‌الله العظمی خویی‌(ره) ۲۰ خرداد در قم دار فانی را وداع گفتند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ