پیشنهاد هفته
 

این روزها در کنار عزاداری‌های ماه محرم، اگر فرصتی برای گشت و گذار در شهر و گذراندن اوقات فراغت نصیبتان شد، سری به مراکز فرهنگی بزنید و خانواده تان را به یک فیلم سینمایی، نمایش یا کتاب مهمان کنید. ما هم برای شما پیشنهادهایی داریم که خواندنشان خالی از لطف نیست.‏

. . . سینما

روسی

پیشنهاد این هفته ما برای دوستداران سینما، فیلم سینمایی روسی است که به کارگردانی امیرحسین ثقفی ساخته شده و به تازگی به اکران درآمده است‎.

‎‏ روسی یک فیلم عاشقانه است که به تراژدی ختم می‌شود. روسی فیلمی سرد و خشن است و عاشقانه آن هم بی‌رحم و خون‌بار است.

این فیلم نگاهی نو به مضامین اجتماعی دارد و ماجرای مردی را روایت می‌کند که از زندان فرار کرده تا به زندگی خود سر و سامان بدهد اما متوجه می‌شود همسرش توسط شخصی نامعلوم مورد تعرض و ضرب و جرح قرار گرفته است.

او که خون جلوی چشمانش را گرفته، به دنبال مسبب این کار می‌گردد و به همسرش قول می‌دهد باعث و بانی این کار را به سزای اعمالش برساند در حالی که زن سودای دیگری در سر دارد.

طناز طباطبایی، صابر ابر، امیر آقایی، محمود نظرعلیان، حسین مسلمی، بهمن صادق حسنی و میلاد کی مرام و سپیده گلچین در این فیلم نقش آفرینی می‌کنند. ‏

. . . تئاتر

ستاره شناس

مجموعه تئاتر شهر این روزها در سالن سایه میزبان نمایش «ستاره‌شناس» است که از ۳۰ مردادماه روی صحنه رفته و تا ۵ مهرماه هر روز ساعت ۱۸:۳۰ اجرا دارد.

این نمایش کاری است به کارگردانی اصغر نوری که بر اساس نمایشنامه‌ای از دیدیه ‌ون کولارت ساخته شده و احمد ساعتچیان، سهیلا صالحی و غزاله رشیدی در آن نقش آفرینی می‌کنند.

داستان نمایش «ستاره‌شناس» در یک مطب روانشناسی می‌گذرد، جایی که با مطب‌های معمول متفاوت است و دو زن در آن، مقابل هم قرار می‌گیرند و در حالی که انتظار آمدن روانشناس را می‌کشند، با هم گفتگو می‌کنند.

اما بعد از مدتی متوجه می‌شوند ناخواسته وارد پروسه درمانی خاصی شده‌اند که روانشناس برای آن‌ها ترتیب داده است، تا اینکه خود روانشناس وارد می‌شود.

مدت زمان اجرای این نمایش ۱ ‎ساعت است و قیمت بلیت آن ۳۵ هزار تومان تعیین شده است.‏

. . . کتاب

دختر جوان و همسر خیالی‌اش

رمان «دختر جوان و همسر خیالی‌اش» نوشته جولیا کوئین است که با ترجمه محمد پوررکنی توسط انتشارات علمی منتشر شده است‎.‎‏

این رمان، ماجرای دروغی را روایت می‌کند که دختری جوان برای رسیدن به هدفش و گذشتن از مسیر فعلی زندگی‌اش آن را بیان می‌کند.

سیسیلیا‌هارکورت که زنی یتیم است بین دوراهی زندگی قرار می‌گیرد؛ باید بین زندگی در کنار عمه‌اش و ازدواج با یکی از اقوام حیله‌گر خود، یکی را برگزیند اما او تصمیم می‌گیرد راه دیگری را پیش بگیرد؛‌هارکورت در پی یافتن برادرش که در جنگ مصدوم شده و آسیب دیده است به دوست برادرش ادوارد راکسبی، افسری جوان و جذاب می‌رسد.

راکسبی بیهوش است و به کمک سیسیلیا نیاز دارد، این دختر با خود عهد می‌بندد که جان این سرباز را نجات خواهد داد.

رمان «دختر جوان و همسر خیالی‌اش» در ۲۷۸ صفحه، با قیمت ۳۲۵۰۰ تومان منتشر شده است‎.‎

code

نسخه مناسب چاپ