چابهار، قطب گردشگری ایران می شود
زاهدان – خبرنگار اطلاعات:معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و داشتن ظرفیت های مناسب تفریحی و سیاحتی پس از تکمیل زیرساخت ها به قطب گردشگری ایران تبدیل می شود.

علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران در فرودگاه کنارک اظهار داشت: اقدامات خوبی برای زیرساخت‌های گردشگری چابهار و کنارک در حال انجام است و این منطقه آینده درخشانی در جذب توریسم دارد.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی این سفر پس از دیدار با استاندار سیستان وبلوچستان انجام شد تا از نزدیک توانمندی ها، ظرفیت‌ها و مشکلات حوزه گردشگری و صنایع دستی را بررسی کنم.

معاون رئیس جمهوری گفت: توجه به بخش گردشگری زمینه اشتعال هزاران نفر را فراهم خواهد کرد و می‌تواند بخشی از مشکلات بیکاری و عدم توسعه نیافتگی این منطقه محروم را رفع کند.وی تاکید کرد: منطقه آزادچابهار در آماده سازی زیرساخت‌ها و جذب گردشگر اقدامات خوبی انجام داده که قابل تقدیر است .مونسان افزود: صنایع دستی سیستان وبلوچستان بسیار ارزشمند و دارای اهمیت زیادی است و باید به آن توجه ویژه ای شود.ینا به این گزارش معاون رئیس جمهوری در جریان این سفر علاوه بر کلنک زنی مجموعه گردشگری درک، از زیرساخت‌ها، مناطق تفریحی و گردشگری چابهار بازدید و در نشست بررسی مشکلات حوزه گردشگری جنوب سیستان وبلوچستان شرکت کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ