چهارمین آیین دانش‌آموختگی دانشجویان علوم پزشکی بهشتی برگزار شد
چهارمین آیین دانش آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور هیات رییسه دانشگاه، اعضای هیات علمی و حدود ۱۰۰۰دانش آموخته در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد آقاجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم ضمن تبریک به دانش آموختگان دانشکده‌های مختلف دانشگاه،گفت:با نگاهی به آمار وزارت بهداشت متوجه می‌شویم که حدود یک سوم متخصصین و فوق تخصص‌های فعال در حوزه وزارت بهداشت از دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند.

وی با بیان اینکه ردپای حضور موثر دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سراسر کشور قابل مشاهده است، گفت: بسیاری از دانشگاه‌های جدید علوم پزشکی، دانشکده‌ها، رشته‌ها، دپارتمان‌ها، ببیمارستانها و بخش‌های مختلف در سراسر کشور توسط دانش آموختگان این دانشگاه تاسیس و بنیان نهاده شده است. همچنین تاثیر دانشگاه شهید بهشتی در سراسر کشور هم در نظام سلامت و هم در حوزه آموزش و پژوهش نقش بسیار برجسته و فراگیری بوده است.

آقاجانی با اشاره به ارتقای جایگاه دانشگاه در رتبه بندی‌های بین‌المللی، اظهار کرد: دستاوردهای بزرگ چهار دهه اخیر در حوزه پزشکی منجر به خودکفایی غرورآفرین کشور شده است. به گونه‌ای که در گذشته برای درمان‌های بسیار جزیی مجبور به اعزام بیماران به خارج از کشور بودیم، در حالیکه امروز جامعه پزشکی ما افتخار دارند که پیشرفته‌ترین خدمات سلامت و پزشکی را در مرز دانش ارایه می کنند و دیگر بیماری برای درمان مجبور به خروج از کشور نیست .

نسخه مناسب چاپ