چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه ۱۳۵۸ (برابر با ۱۲ رجب ۱۳۹۹، ۷ ژوئن ۱۹۷۹) نقل شده است
پشتیبانی از نامزدی آیت‌الله طالقانی برای ریاست‌جمهوری

همچون روزهای پیشین، امروز نیز گروهی از سازمان‌ها و گروه‌ها با صدور بیانیه، پشتیبانی خود را از نامزدی حضرت آیت‌الله طالقانی برای ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌اند این گروه‌ها متفق‌القول خواسته‌اند که ریاست جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک تکلیف شرعی از جانب امام‌‌خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران به آیت‌الله طالقانی ابلاغ شود.

حمله هواپیماهای عراقی در چهار مرحله صورت گرفت

تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: ـ مصطفی نقیب فرماندار «سردشت» که بعد‌ازظهر دیروز بمدت ۳ ساعت از روستاهای بمباران شده نوار مرزی ایران بازدید کرده است، صبح امروز در یک تماس تلفنی با خبرنگار اطلاعات اعلام کرد که ۶۲۰ نفر از ساکنان ۸ روستای بمباران شده، در حال حاضر بصورت آواره در منطقه زندگی می‌کنند.

وی در مورد حمله هواپیماهای عراقی گفت: در تحقیقاتی که به‌عمل آوردیم معلوم شد که هواپیماهای عراقی نزدیک به ۱۵ کیلومتر به خاک ایران تجاوز کردند و این حمله در ۴‌مرحله صورت گرفت.

قذافی به ایران می‌آید

کویت ـ یونایتدپرس ـ روزنامه «القبس» چاپ کویت نوشت که سرهنگ قذافی رهبر لیبی در آینده‌ی نزدیک به عراق، سوریه و احتمالا ایران سفر می‌کند و با رهبران این کشورها به گفتگو می‌نشیند. یاسر عرفات رهبر سازمان آزادی‌بخش فلسطین دیروز برای یک دیدار سه روزه وارد لیبی شد تا با قذافی و دیگر رهبران لیبی گفتگو کند.

سازمان آزادیبخش فلسطین در حوادث خوزستان دخالت ندارد

تهران ـ خبرگزاری وفا ـ برادر حلیم معاون نماینده سازمان آزادیبخش فلسطین در تهران دیروز شایعاتی را که اخیرا پیرامون نقش بعضی از سازمان‌های درون انقلاب فلسطین در حوادث اخیر خوزستان بر سر زبانها افتاده است تکذیب کرد و تاکید نمود که این شایعات از اساس ساختگی است.

موضع سازمان‌ آزادیبخش فلسطین از لحظات اول شروع انقلاب اسلامی ایران حفاظت وحدت ارضی جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری امام آیت‌الله خمینی بوده و هست.

فربد: تعصب حزبی نباید وارد سرباز‌خانه شود

شرکت نظامیان در اجتماعات و تظاهرات خارجی از پادگان با لباس غیرنظامی و در ساعات غیرکار منعی ندارد.

دیشب سرلشکر فربد رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی در یک گفتگو ضمن اعلام مطلب بالا تاکید کرد نظامیان باید در داخل یگان‌ها، اختلافات عقیدتی را کنار بگذارند و در جهت هدفهای ملی یکپارچه باشند. سرلشگر فربد همچنین گفت پرسنل نظامی آزادند در خارج از پادگان‌ها در تظاهرات و میتینگ‌ها و هر گونه راه‌‌پیمائی شرکت کنند مشروط بر این‌که یونیفورم نظامی به تن نداشته باشند و در تعطیلی بسر برند.

دشمنانم به من لقب «آیشمن» داده‌اند!

اهواز ـ خبرنگار اطلاعات: «از زمانی که حکم اعدام شاه سابق» اطرافیان وی و سایر تبهکاران را صادر کرده‌ام، دشمنان زیادی پیدا نموده‌ام. این اعدام‌ها بقول هانی الحسن سفیر فلسطین در ایران، خط آمریکا و اسرائیل را بهم زد. دشمنانم این روزها عناوین مختلف بر من داده‌اند و در روزنامه‌های خارج نوشته‌اند که خلخالی آیشمن است. در همین حال ممکن است، دوست نادان کاری کند که خطرناکتر از دشمن دانا باشد.

یزدی: تمام قراردادها با آمریکائیها را لغو نمی‌کنیم

آبادان یونایتدپرس ـ ابراهیم یزدی، وزیر امور خارجه ایران گفته است که ایران قصد ندارد موافقت‌نامه‌های خود را با آن شرکت‌های آمریکایی که نتوانسته‌اند طرح‌های در دست اجرای خود را در ایران به پایان برسانند لغو کند، زیرا می‌خواهد اطمینان یابد که آنها کارهای ناتمام خود را به پایان خواهند رساند.

یزدی که هنگام سفر از تهران به اصفهان در هواپیمای «ایران ایر» با خبرنگار یونایتدپرس گفت‌و‌شنود داشته در برابر این پرسش که آیا تمام موافقت‌نامه‌ها و قراردادهای بین ایران و آمریکا لغو می‌شود؟‌ پاسخ داد: نه، همه آنها.

جهانشاه صالح و امان‌الله اردلان آزاد شدند

امان‌الله اردلان و دکتر جهانشاه صالح دو سناتور سابق مجلس منحله سنا از زندان آزاد شدند.

آزادی این دو سناتور بر اساس تصمیمات اخیر دادستان کل انقلاب اسلامی که اعلام کرد نمایندگان دوره‌های قبل در صورتی که دستشان به خون ملت آلوده نشده باشد با پرداخت دریافتیهای خود آزاد می‌شوند، صورت گرفت.

توافقنامه آرامش در خوزستان امضاء شد

دیروز بدنبال مذاکراتی که بین آیت‌الله شیخ‌محمد طاهر آل شبیر خاقانی و تیمسار دریادار مدنی استاندار خوزستان در خرمشهر صورت گرفت توافقنامه در ۹۸ ماده تنظیم شد. این مذاکرات از ساعت یازده و سی دقیقه بامداد دیروز بمدت ۶ ساعت با شرکت مسئولان محلی و آیت‌الله شیخ محمد طاهر آل شبیر خاقانی انجام گرفت.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ