چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۲۱ خردادماه ۱۳۵۸(برابر با ۱۶ رجب ۱۳۹۹، ۱۱ ژوئن ۱۹۷۹) نقل شده است
تجلیل از خدمات استاد محیط طباطبائی
مراسم تجلیل و قدردانی از خدمات فرهنگی و تحقیقاتی استاد محیط طباطبائی در حضور دکتر شریعتمداری وزیر فرهنگ و آموزش عالی و جمعی از شخصیت‌های ادبی و فرهنگی کشور دیروز در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.در جلسه تجلیل از استاد محیط طباطبائی دکتر جعفر شهیدی، استاد آرام و جمعی دیگر از ادبا حضور داشتند و سخنانی پیرامون تجلیل از فلاسفه و محققینی که جز قلم خیر بر روی کاغذ نیاوردند مطالبی ایراد کردند.

متجاوزین عراقی، با خشم ملت انقلابی ایران روبرو خواهند بود
رشت ـ تیمسار دریادار مدنی فرمانده نیروی دریایی و استاندار خوزستان در جریان بازدید از مرکز آموزش تکاوران نیروی دریایی «منجیل»، اعلام کرد که اگر هواپیماهای عراقی به تجاوز خود به خاک ایران ادامه دهند، متجاوزین با خشم ملت انقلابی ایران روبرو خواهند بود.تیمسار مدنی همچنین گفت: فعالیت تکاوران نیروی دریایی را گسترش خواهیم داد و درنظر است که این هنگ به یک هنگ مجهز تبدیل شود و مرکز آنرا در «ماه‌شهر» انتخاب کرده‌ایم.

شبکه مسئول ترور مطهری کشف شد
صبح امروز خبرنگاران ما کسب اطلاع کردند که شبکه مسئول ترور آیت‌الله مطهری کشف شد و جزئیات آن بزودی از سوی مسئولان اعلام خواهد شد. بر اساس اطلاعاتی که به خبرنگار ما داده شد: با آنکه ترور آیت‌الله مطهری، به گروهی با نام «فرقان» منتسب است، اما نام فرقان، تنها پوششی است برای فریب گروههای تحقیق و ماموران. ضمنا براساس همین اطلاعات، سوءقصد به جان حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی و ترور سپهبد قرنی، با ماجرای ترور آیت‌الله مطهری، هیچگونه ارتباطی ندارد و این ترور، بطور جداگانه و بدون رابطه به دو ماجرای دیگر، انجام شده است.

ماجرای پرواز به لیبی خاتمه یافت
دولت و مقامات فرودگاه مهرآباد، از پرواز هیاتی که ۵۰ مرد مسلح نیز جزو آن بودند و قصد داشتند برای شرکت در جشن استقلال لیبی به آن کشور بروند،‌ جلوگیری کرد و این هیات جشن استقلال لیبی را در سالن فرودگاه برگزار نمود.دیروز اطلاع دادیم که از پرواز ۵۰ ایرانی مسلح به لیبی جلوگیری شد. بدنبال درج این خبر، دکتر صادقی تهرانی که جزو هیات بود تلفنی بود اطلاعات، گفت: قصد سفر هیات به لیبی تنها شرکت در مراسم بزرگداشت استقلال لیبی بوده و اعضای هیات،‌ قصد دیگری، از جمله برگرداندن امام موسی صدر را نداشته‌اند.

هشدار شهرداری در مورد خرید اراضی شمیران نو
شهردار تهران،‌ به خریداران زمین و خانه در اراضی شمیران نو واقع در شمال شرقی تهران شدیدا هشدار داد تا از هر گونه معامله در این منطقه خودداری کنند.مهندس توسلی همچنین خاطر نشان ساخت که تهیه و اجرای طرحهای تفضیلی شمیران نو، بسرعت آغاز شده است و چنانچه افرادی بدون اطلاع شهرداری اقدام به ایجاد ساختمان‌های خارج از ضوابط شهرسازی در این منطقه کنند شهرداری تهران هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت و با کسانیکه بدون توجه به اخطار شهرداری اقدام به ساختن بناهای بدون پروانه در زمین‌های شمیران نو کنند بشدت مقابله میکند.

حق بیمه بدنه اتومبیل دو برابر شد
در صورت تصویب طرح جدیدی که تسلیم هیات دولت شده است حق بیمه شخص ثالث اتومبیل‌ها بین۴۰ تا۵۰ درصد افزایش خواهد یافت. در ضمن با آزادشدن نرخ بیمه ی بدنه اتومبیل این نرخ تا دو برابر افزایش یافته است.فضل‌الله جلوه معاون بیمه ایران در یک گفتگوی تلفنی به خبرنگار ما گفت: افزایش نرخ بیمه شخص ثالث هنوز قطعی نیست طرحی است که به دولت پیشنهاد شده و باید تصویب شود.

۱۵ هزار ورزشکار بیمه میشوند
با طرحی که تا دو هفته دیگر برای اجرا آماده می‌شود، بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تن از ورزشکاران ایرانی در سراسر کشور زیرپوشش بیمه قرار خواهند گرفت.شاه‌حسینی سرپرست سازمان تربیت‌ بدنی کشور، دیروز ضمن اعلام طرح پوششی بیمه برای ورزشکاران، اضافه کرد در جلسه‌‌ای با حضور مدیران این سازمان و نمایندگان بیمه ایران، طرح بیمه وزرشکاران مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات کلی اتخاذ شد.

کانون نویسندگان ایران به لایحه مطبوعات اعتراض کرد
کانون نویسندگان ایران بدنبال انتشار لایحه مطبوعات بیانیه‌‌ای منتشر کرد و از دولت خواست که این لایحه را بایگانی کنند. در بیانیه کانون نویسندگان ایران آمده است:
گرفتاری نخست اینست که سخن گفتن از هر مساله فرهنگی اجتماعی ناچار به سیاست یعنی به دولت میکشد و آنوقت ناگهان جماعتی از «هفت خط»‌های سیاسی پیدا می‌شوند که به عنوان دلسوزی برای دولت، قضیه را درست از زاویه دید آن شترمرغ کذائی می‌بینند، جائی که دولت باید بار بکشد میگویند «مرغ» است و بار کشیدن از او ساخته نیست و جائی که باید تخم بگذارد استدلال میکنند که دست بردارید، «شتر» است و تخم گذاشتن از او برنمی‌آید. در چنین اوضاعی، هر نوع انتقاد از «دولت» به موضع‌گیری مخالف و خصمانه در برابر دولت تعبیر میشود.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ