چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۵۸ (برابر با ۱۳ شعبان ۱۳۹۹، ۸ ژوئیه ۱۹۷۹) نقل شده است
بانی مسجد قبا ترور شد
حاج طرخانی یکی از مبارزین سر سخت با رژیم پهلوی شب گذشته مورد سوء قصد قرار گرفت و با اصابت ۳ گلوله به ناحیه سینه، شکم و پهلو به شهادت رسید.سوء قصد مقابل منزل حاج طرخانی واقع در خیابان دکتر شریعتی خیابان شهرزاد کوی معقول توسط دو موتور سوار انجام شدضاربین در حالی که سوار بر موتور بودند حدود ساعت ۲۲:۳۰ به منزل تقی حاج طرخانی مراجعه کردند و زنگ در را فشار دادند. پس از لحظاتی که حاج طرخانی مقابل در ظاهر شد و آنرا گشود ضاربین سه گلوله به طرف وی شلیک کرده و فرار کردند.

امتحانات نهائی تهران و استان مرکزی تعطیل شد
امتحانات پنجم و ششم متوسطه نظام قدیم در تهران و شهرهای استان مرکزی متوقف شد و طی دو سه روز آینده در مورد ادامه لغو امتحانات مزبور اتخاذ تصمیم خواهد شد.از سوی وزارت آموزش و پرورش در پی بازدید‌ها و گزارشاتی که در زمینه نحوه برگزاری امتحانات نظام قدیم آموزشی کلاس‌های پنجم و ششم متوسطه به عمل آمد این امتحانات و شهرهای شمیران ، شهرری، کرج، شهریار ، ورامین، دماوند و ساوجبلاغ تا اطلاع ثانوی متوقف شد.طی چند روز گذشته عده‌ای از دانش‌آموزان با اسلحه در جلسات امتحانی حاضر شده و برخی از آنها تصمیم داشتند با تهدید و ارعاب دست به تقلب و تخلف بزنند.

صدراعظم اتریش به شاه مخلوع پیشنهاد پناهندگی داد
قاهره ـ یونایتدپرس ـ هفته نامه اکتبر چاپ قاهره دیروز نوشت که برونوکراسکی صدر اعظم اتریش به شاه مخلوع ایران که اینک در مکزیک ساکن است پیشنهاد پناهندگی به اتریش کرده است.هفته‌نامه اکتبر که معمولا گزارش‌های خود را از منابع آگاه میگیرد نوشت کرایسکی از شاه مخلوع ایران خواسته است که در اتریش اقامت گزیند و خودش نیروی امنیتی خود را انتخاب کند و هزینه آنها را بپردازد.

ورود فیلم سینمایی خارجی محدود شد
چهار انجمن و شورای سینما تصمیم گرفتند تا برای حمایت از سینمای ایران از ورود خرید هر نوع فیلم خارجی و همچنین از بیستم تیرماه از به نمایش گذاشتن فیلمهای کاراته‌ای جلوگیری شود. این تصمیم در جلسه‌ای با شرکت دست‌اندرکاران سینما در اداره فرهنگ و هنر، نمایندگان تهیه کنندگان فیلم ایرانی، انجمن سینما داران، انجمن وارد کنندگان و شورای سندیکاهای مشترک هنرمندان و کارکنان سینما گرفته شد. در این جلسه همچنین پیشنهاد شد فیلمهایی که خصلت ضد انقلابی و امپریالیستی دارند نیز وارد نشود.

از مسافران و بیماران ودیعه دریافت می‌شود
دکتر مولوی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد وضع نامطلوب ارز در بازار و همچنین تأمین ارز کافی برای هموطنان، بانک مرکزی ایران را ناگزیر ساخت تا در مقررات فروش ارز مجددا تجدید نظر به عمل آورد و ضمن افزایش میزان فروش ارز به مسافران عادی، بیماران محصلین و بازنشستگی ‌صرفاً برای صحت مصرف ارز فقط در مورد هزینه‌های مسافران عادی و بیماران اخذ ودیعه سی ریال در ازای هر دلار برقرار گردید.وی ضمن تشریح هدف‌های بانک در از بین بردن ترقی کاذب قیمت ارز در بازار آزاد گفت: افزایش فروش ارز برای مرتفع ساختن تفاوت قیمت فروش ارز در بانک و بازار آزاد صورت می‌گیرد.

اموال چند میلیونی علی پهلوی کشف شد
اموال قیمتی علی پهلوی که به سرقت رفته بود توسط ماموران پلیس کشف شد.
چندی قبل سه نفر از سارقین پیشینه‌دار با اسلحه ژـ۳ به قصد سرقت اشیاء منزل یکی از افراد خانواده پهلوی واقع در خیابان فرشته وارد منزل شدند و بعد از بستن دست و پای خدمتکار منزل مقداری از اشیاء گرانبهای علی پهلوی را که چندین میلیون تومان ارزش دارد سرقت کرده و متواری شدند.
مامورین پلیس پس از چند روز فعالیت به شخصی به نام مجید که از سارقین پیشینه‌دار است ظنین شدند و در جریان تعقیب وی آگاه شدند که این سارق تعدادی از اشیاء مسروقه علی پهلوی را در منزل خود مخفی کرده و قصد فروش آنها را دارد.

با سنگ، به فرمانداری شوشتر حمله شد
بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران شرکت ساختمانی «فرکار» شوشتر به عنوان اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه خود، در مقابل فرمانداری شوشتر اجتماع کردند. کارگران در حالیکه شعار می‌دادند خواستار پرداخت حقوق معوقه کارگران از سوی مسئولان شرکت شدند. در این میان یک گروه از کارگران به سوی ساختمان فرمانداری سنگ پرتاب کردند که منجر به شکسته شدن شیشه‌ها گردید.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ