چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه (برابر با۲۰ جمادی‌الثانی ۱۳۹۹، ۱۷ مه ۱۹۷۹) نقل شده است
خلع سلاح عمومی از مشکلات مهم استانها است

در سومین روز برنامه کار کنفرانس استانداران سراسر کشور که صبح امروز آغاز شد طرح مشکل خلع سلاح عمومی و طرح مسائل مربوط به پاکسازی ادارات مطرح گردید. همچنین بعدازظهر دیروز در دومین اجلاس استانداران مسائل مربوط به پلیس و ژاندارمری و شیوع موادمخدر و ایجاد تصمیم در مورد مسائل مربوط به قوای انتظامی و چگونگی انتقال قدرت به آن‌ها مورد بحث قرار گرفت.

ایران به جنبش غیرمتعهدها خواهد پیوست

تهران ـ خبرگزاری فرانسه ـ ابراهیم یزدی وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که کشورش به جنبش غیرمتعهدین خواهد پیوست و احتمالاً در کنفرانس‌ هاوانا شرکت خواهد کرد.

یزدی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه یادآور شد که سیاست خارجی ایران بر پایه عدم تعهد و «بیطرفی مثبت» استوار است. ما در اختلافها و کشمکش‌های ابرقدرت‌ها شرکت نخواهیم کرد اما سیاست ما منفی نخواهد بود.

مراسم زادروز مصدق در دانشگاه صنعتی شریف

مراسم زادروز دکتر محمد مصدق مبارز ملی که قرار بود، ساعت ۴ بعدازظهر روز شنبه بر روی چمن دانشگاه تهران برگزار شود،‌ در ساعت ۵ بعدازظهر روز شنبه «پس فردا» بر روی زمین چمن «دانشگاه صنعتی شریف واقفی» برگزار می‌گردد. «جبهه دمکراتیک ملی ایران» ضمن اعلام این خبر در بیانیه خود خاطرنشان ساخته است: ۲۹ اردیبهشت ماه زادروز دکتر محمد مصدق را روز آزادی اندیشه، آزادی سخن و آزادی قلم اعلام می‌دارد و …

استمداد سندیکای نویسندگان و خبرنگاران از امام خمینی

ملت شریف ایران:

بر مطبوعات ماجراهائی میگذرد که دریغ است در پرده ابهام بماند. تعرض به حریم مطبوعات از سوی گروه‌های غیرمسئول چنان ابعادی یافته است که اگر همت مردان و زنان آزاده بسیج نشود، در آینده‌‌ای نزدیک آفتاب آزادی قلم، بیان و اندیشه غروب خواهد کرد … بدیهی است در شرایط بعد از انقلاب لغزش‌های اجتناب‌ناپذیری در کار مطبوعات پیش می‌آید که امام نیز به آنها اشاره و بر ضرورت اصلاح آنها تأکید کرده است. اما ضد انقلاب میکوشد با بزرگ‌کردن و عمدی جلوه‌ دادن این لغزش‌ها، توده‌های مردم را نسبت به سلامت و صداقت نویسندگان و خبرنگاران مطبوعات دچار تردید کند.

طرح مداخله نظامی امریکا در حوزه خلیج‌فارس آماده شد

واشنگتن ـ آسوشیتد پرس ـ سناتور جوزف میدن دیشب اعلام کرد که دولت جیمی کارتر یک نیروی ضربتی۱۰۰ هزار نفری به منظور حراست از منافع آمریکا در ماوراء بحار به خصوص در خلیج‌ فارس ایجاد خواهد کرد. وی گفت طرح ایجاد این نیرو با توجه به تحولات منطقه از هر جهت تهیه شده است.

شوروی با آزاد شدن معاون هیتلر موافقت کرد

لندن ـ خبرگزاری فرانسه ـ «ویکتورلوئی» ـ روزنامه‌نگار معروف شوروی در روزنامه «ایونینک نیوز» چاپ لندن نوشت که دولت شوروی حاضر است با آزاد کردن ردلف‌هس آخرین رهبر زندان نازی موافقت کند بشرط آنکه باقیمانده عمرش را در انزوا بسر برد و دست به فعالیت سیاسی و بیدار کردن حس ناسیونالیسته در آلمانیها که نظم اروپا را برهم خواهد زد نزند.

دادخواست ایران علیه شرکت بوئینگ

سیاتل(ایالت واشنگتن) ـ آسوشیتدپرس ـ دولت ایران ضمن تسلیم دادخواستی به یک دادگاه محلی خواستار ۷۵ میلیون دلار خسارت از شرکت هواپیماسازی بوئینگ شد. بنا به اظهار یک مقام ایرانی ، این خسارت مربوط به سقوط یک جت حمل و نقل ۷۴۷ نیروی هوائی ایران در سال ۱۹۷۶ است.

وزیر فرهنگ و آموزش عالی:امتیازات بیمورد مدارک تحصیلی باید از میان برود

وزیر فرهنگ و آموزش عالی ظهر دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام داشت تا زمانی که نیازهای مملکتی در زمینه‌های حرفه‌ای و تخصصی مشخص نشده، تغییرات اساسی در برنامه‌های دبیرستانی به عمل نخواهد آمد و تا زمانی که قوانین استخدامی کشور امتیازات بخصوصی برای مدارک تحصیلی قائل میشود داوطلبان ورود به آموزش عالی ناگزیر از گذراندن مسابقه ورودی دانشگاهها خواهند بود. دکتر علی شریعتمداری افزود: در حال حاضر دبیرستان‌های کشور دانش آموزان را فقط برای ورود به دانشگاه‌ها آماده میکنند نه برای برطرف ساختن نیازهای کشور در صورتی که فقط۲۰ درصد فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌ها جذب دانشگاه‌ها می‌شوند و بقیه هم به علت نداشتن تخصص نمی‌توانند وارد بازار کار شوند.

فرمانده ژاندارمری و چند روستائی اراک کشته شدند

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده ژاندارمری اراک در جریان زدوخورد مسلحانه روستائیان «ملک‌آباد» و ماموران کمیته انقلاب کشته شد. درگیری بر سرزمینهای شرکتهای سهامی فرآورده‌های دامی اراک بوجود آمد و چندین کشته و مجروح دیگر نیز بجای ماند. چندی قبل شرکای شرکت‌های سهامی فرآورده‌های دامی اراک از کمیته انقلاب این شهر خواست تا در مورد۲۴۰ هکتار زمینهای روستای «مالک‌ آباد» که قبلا از سوی دولت به این شرکت واگذار شده بود، رسیدگی کند زیرا روستائیان قصد تصرف زمینها را دارند.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ