چهل سال پیش همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۵۸ (برابر با ۱۷ شعبان ۱۳۹۹، ۱۲ ژوئیه ۱۹۷۹) نقل شده است
فرمانداران سراسر کشور به تهران احضار شدند

به دستور هاشم صباغیان وزیر کشور و به منظور بررسی نحوه برگزاری انتخابات مجلس بررسی قانون اساسی کلیه فرمانداران سراسر کشور برای ساعت ۸ صبح دوشنبه آینده به تهران احضار شدند.

احمد نوربخش مسئول ستاد برگزاری انتخابات مجلس بررسی قانون اساسی امروز در گفتگوئی با خبرنگار روزنامه اطلاعات در مورد تعیین کاندیداهای عضویت در این مجلس گفت: افراد می‌توانند به طور منفرد و یا گروهی خود را کاندیدای عضویت در مجلس بررسی قانون اساسی بنمایند. بدیهی است که وزارت کشور هیچ‌گونه نقشی در تعیین کاندیدا ندارد بلکه فقط برگزارکننده این انتخابات است.

برنامه خلع سلاح عمومی در ۵۶۸ روستا

برای پیاده کردن برنامه خلع سلاح عمومی در ۵۶۸ روستای اهواز، سپاه پاسداران عشایری تشکیل می‌شود. عامل کشتار مردم کاشمر، با رأی دادگاه انقلابی این شهر، به جوخه مرگ سپرده شد.

گروهی از زندانیان در چند شهر، آزاد شدند و یکی از دبیران دبیرستان‌های مشکین‌شهر که لخت و مادرزاد به دریا زده بود، در بندر انزلی، شلاق خورد.

گزارش خبرنگاران اطلاعات در شهرستان‌ها را در این زمینه‌ها می‌خوانیم:

اهواز ـ برای اجرای خلع سلاح عمومی در پانصد و ۵۶۸ روستای تابع اهواز به زودی سپاه پاسداران عشایری تشکیل می‌شود.

اصغر ابراهیمی فرماندار اهواز ضمن اعلام این خبر گفت: از هر روستا و منطقه عشایری حومه اهواز، چند نفر از جوانان تحصیل کرده و مؤمن به انقلاب استخدام خواهند شد و پس از تعلیمات کافی به نام پاسداران روستائی در امر خلع سلاح عمومی و حفظ امنیت روستاهای اهواز انجام وظیفه خواهند کرد.

یک پل راه‌آهن را در خوزستان منفجر کردند

دیشب یک پل راه‌آهن در خوزستان توسط عوامل مخرب و ناشناس بمب‌گذاری شد.

این پل فلزی ساعت ۸ دیشب در کیلومتری ۹۳۲ـ۴ کیلومتری خرمشهر ـ در شرایطی که درگیری و تیراندازی در نقطه مختلف شهر ادامه داشت با بمب و دیگر مواد منفجره ویران شد. رئیس ایستگاه راه‌آهن خرمشهر در گفتگوئی با اطلاعات پیرامون این حادثه اظهار داشت: ساعت ۸ دیشب دو بازوی پل فلزی بر اثر انفجاری که رخ داد از کار افتاد.بلافاصله پس از انفجار، قطار نجات از اهواز عام محل شد و آسیب‌های فنی خرمشهر نیز به یاری آنها شتافتند. روی دو بازوی دیگر پل نیز بمب‌گذاری شده بود اما بمب‌ها با تلاش کارشناسان و مأموران ویژه خنثی شد.

همافران پایگاه هوایی بوشهر روزی ۲ ساعت تحصن می‌کنند

بوشهر ـ همافران پایگاه هوایی ششم شکاری بوشهر طی اطلاعیه‌ای اعلام کردند که روزانه به مدت ۲ ساعت تحصن مشروط خواهند داشت. اطلاعیه همافران چنین است:

ما همافران پایگاه هوایی بوشهر همگام با سایر همافران پایگاه‌های هوایی ایران تا تحقق بخشیدن به خواست‌های ۵ ماده‌ای پیشنهادی از طرف نمایندگان همافران متحصن، تحصن مشروط خود را از تاریخ ۱۶ تیرماه به عمل آورده و روزانه به مدت ۲ ساعت در «حسینیه ارشاد» پایگاه در تحصن می‌باشیم.

کشف کارخانه مشروب‌سازی در مجیدیه

یک کارخانه مشروب‌سازی توسط پاسداران کمیته منطقه ۹ در مجیدیه تهران کشف شد.

صاحب این کارخانه مشروب‌سازی که یکی از ارامنه سرشناس و متمول است، قبلاً در خیابان ری چند مغازه مشروب‌فروشی داشت. به دنبال تخریب و آتش‌سوزی مغازه‌های وی که در دوران مبارزات انقلاب صورت گرفت این شخص در مجیدیه تهران اقدام به ایجاد کارخانه مشروب‌سازی کرد. از کارخانه مشروب‌سازی مذکور، سه خمره بزرگ و چند جعبه مشروب کشف و ضبط شد.

۳ زن در تهران تیرباران شدند

شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران بعدازظهر روز گذشته به پرونده اتهامی چهار تن از مفسدین (یک مرد و ۳ زن) رسیدگی کرد. و پس از ۳ ساعت بررسی هر چهار نفر را به اعدام محکوم نمود.

حکم اعدام در مورد این افراد که از سردمداران فحشاء و بی‌عفتی بودند سحرگاه امروز اجراء شد.

دادگاه انقلاب اسلامی تهران ساعت ۱۸ دیروز با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد و سپس متن کیفرخواست علیه متهمین ۱ـ سکینه معروفه مشهور به «پری بلند». ۲ـ صاحب معروفه مشهور به «ثریا ترکه»

۳ـ زهرا معروفه مشهور به «اشرف چهارچشم» و…

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ