ژاپن هم مقابل شایستگی های ملی پوشان والیبال تسلیم شد
 

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی هفته دوم رقابت های لیگ ملت های والیبال برابر ژاپن به برتری دست یافت تا پنجمین پیروزی خود در این دوره از مسابقات را ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی در آخرین بازی این هفته مقابل تیم ژاپن میزبان قرار گرفت و با برتری ۳ بر صفر کارش را به پایان رساند.تیم ملی ایران با کسب پنجمین پیروزی خود در فصل جدید رقابت های لیگ ملت ها ۱۶ امتیازی شد و پس از برزیل در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. تیم ملی فرانسه نیز با کسب پنج پیروزی و ۱۶ امتیاز به دلیل ست شماری کمتر نسبت به ایران در رده سوم ایستاده است. ایگور کولاکوویچ برای این دیدار سعید معروف، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی علی اصغر مجرد، علی شفیعی و پوریا یلی را به زمین فرستاد. پیش ازاین دیدار سیامک افروزی، پزشک تیم ملی خبر از مصدومیت موسوی، معنوی نژاد، غفور و فیاضی داد که فیاضی به بازی رسید اما معنوی نژاد بازی را از دست داد. در حال حاضر مصدومیت موسوی معنوی نژاد و غفور جدی است و نگرانی هایی برای تیم ملی به وجود آورده است.

امتیاز نخست در این بازی برای ملی پوشان ایران رقم خورد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند تا اینکه ملی پوشان موفق به ایجاد اختلاف امتیاز شدند و بازی در نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ایران همراه بود. با شروع بازی یاران ایگور کولاکوویچ در حمله و دفاع عملکرد بهتری داشتند و توانستند اختلاف امتیاز را بیش‌تر کنند. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ ایران به پایان رسید.

در ست دوم نیز ملی پوشان ایران امتیاز نخست را به دست آوردند و بازی تا امتیاز ۴ برابر پیش رفت. با سرویس های خوب شفیعی و عبادی پور ایران نخستین تایم استراحت فنی را ۸ بر ۶ پیروز پشت سر گذاشت. اشتباهات ژاپنی ها در این ست نیز وجود داشت و به افزایش امتیاز ملی پوشان کمک کرد. در نهایت ایران ست دوم را ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه داد.

در ست سوم ایران شروع بهتری از دو ست ابتدایی داشت و با نتیجه ۴ بر صفر پیش افتاد. ایران با دفاع و حملات خوب نخستین تایم استراحت فنی را ۸ بر ۳ پیروز نزد کولاکوویچ رفت. پوریا یلی که به دلیل مصدومیت بازیکنان اصلی شانس حضور در ترکیب اصلی را یافت امتیازات خوب و حساسی برای ایران کسب کرد تا در نهایت ایران این ست را هم با پیروزی به پایان برد.هفته سوم رقابت ها به میزبانی ارومیه در ایران برگزار می شود و تیم ملی ایران با تیم های کانادا، لهستان و روسیه همگروه است.

مقایسه آماری تیم‌ملی والیبال ایران با ژاپن تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل ژاپن عملکرد خوبی در دفاع روی تور داشت.به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان این مسابقه میلاد عبادی‌پور با کسب ۱۴ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل ژاپن را به خود اختصاص داد. پس از وی پوریا یلی موفق به کسب ۱۳ امتیاز برای ایران شد. در تیم ژاپن هم یوکی ایشیکاوا توانست ۱۴ امتیاز برای تیم ژاپن به دست بیاورد. تیم ایران در این مسابقه ۳۹ امتیاز از اسپک، ۱۰ امتیاز از دفاع، ۴ امتیاز از سرویس و ۲۲ امتیاز از خطاهای حریف کسب کرد. این در حالی است که ژاپنی‌ها ۴۱ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع، ۴ امتیاز از سرویس و ۱۵ امتیاز از خطای تیم ایران به دست آورد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ