کتابخانه مرتب من
از وقتی مدارس تعطیل شده‌اند، خیلی از کتاب‌ها و جزوه‌ها گوشه اتاق یا کمد یا قفسه و کشو بلاتکلیف مانده‌اند.
بسیاری از کتاب‌ها و مجلات و سی‌دی های فیلم و بازی هم منتظر هستند تا بروید سراغشان و نوبت رونمایی و مجلس گرمی آنان شود.
شاید وضعیت کمد لباس و اسباب‌بازی‌ها و نوشت افزارها هم چندان خوب و مرتب نباشد؛ ولی فعلا با آنها کار نداریم.
به طور ویژه درباره کتاب‌ها می‌خواهیم با هم صحبت کنیم.
یکی از بهترین کارها در این روزهای گرم و اوقات فراغت، مرتب کردن کتاب‌ها است.
پیشنهاد می‌کنم همین امروز یا فردا، دست به کار شوید و کتاب‌ها را مرتب کنید. اصلا ببینید چه دارید و چه ندارید؛ کدام‌ها را خوانده‌اید، کدام‌ها را نیمه کاره رها کرده‌اید و کدام‌ها را باید تازه ورق بزنید و بخوانید.
درسی و غیر درسی را جدا کنید و شعر و داستان را مرتب بچینید.
نگاه کردن به ردیف کتاب‌هایی که با نظم و ترتیب یکجا نشسته‌اند و منتظر شما هستند؛ حال خوش بسیاری از روزهای تابستان شما را فراهم می‌کند.
سفرهای کاغذی
سفر کردن جزو تفریحات محبوب است. اما اگر به هر دلیلی در این روزها شرایط سفر برای شما و خانواده‌تان فراهم نیست، با کتاب خواندن سفر کنید. تصاویر کتاب‌ها، شخصیت‌ها و اتفاقات زندگی‌شان و موقعیت مکانی و زمانی که دارند شما را با خودشان به جاهای مختلف دنیا می‌برند.
تخیل نه سقف دارد نه دیوار و محدوده. می تواند از صفحه کتاب شما تا فرسنگ‌ها زیر دریا، کرات آسمانی، شهرها و روستاهای دور و نزدیک ایران و حتی کشورهای دیگر گسترده باشد و شما را غرق در رویایی شیرین و داستانی جذاب کند طوری که یادتان برود کجا نشسته‌اید و دارید کتاب می‌خوانید و حتی صداهای اطراف را هم نشنوید.
پیشنهاد می‌کنم همیشه یک کتاب شعر یا داستان در
کوله پشتی یا کیف‌تا‌ن داشته باشید و هرجا که می روید با خودتان ببرید تا هر لحظه دلتان از این سفرهای رویایی خواست، چمدان را ببندید و وارد دنیای قصه شوید.
کتاب‌های صوتی
اگر از حمل کتاب کاغذی خسته می‌شوید، اگر اتاق‌تان جا برای کتاب‌ها و قفسه جدید ندارد، اگر دلتان نمی‌خواهد درختان بیشتری برای تهیه کاغذ قطع شوند، اگر مدام هدفون در گوش دارید و اگر دوست دارید پول کمی برای کتاب بدهید، کتاب‌های صوتی را امتحان کنید.
شما می‌توانید از سایت‌های معتبر این کتاب‌ها را با قیمت بسیار مناسب بخرید و لینک را دانلود کنید و در ماشین، مترو، اتوبوس، پیک نیک، سفر یا هرجایی که هستید گوش بدهید.
از لذت کتاب‌خواندن هایتان برای ما هم بنویسید.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ