کدخدایی: مجلس موظف به رعایت نظرات مجمع تشخیص مصلحت نظام است
‌سخنگوی شورای نگهبان گفت: بر‌اساس آیین‌نامه نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، نظرات مجمع نسبت به لوایح برنامه و بودجه از طریق شورای نگهبان به مجلس ابلاغ می‌شود که نمایندگان مکلف به رعایت این نظرات هستند.
عباسعلی کدخدایی دیروز در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: بر‌اساس آیین‌نامه نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، نظرات این مجمع نسبت به لوایح برنامه و بودجه و همچنین در مورد مغایرت‌هایی که با سیاست‌های کلی نظام وجود دارد، از طریق شورای نگهبان به مجلس ابلاغ می‌شود.
شورای نگهبان با بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، ۳۸ بند و ماده مصوب مجلس را دارای ایراد دانست و برای اصلاح به مجلس بازگرداند که این موارد در جلسه روز یکشنبه کمیسیون تلفیق مجلس بررسی شد.
مجمع تشخیص مصلحت نظام هم که لایحه برنامه ششم توسعه را همزمان با سیاست‌های کلی نظام بررسی کرد، یادآور شد که این لایحه در ۱۷ مورد مغایر سیاست‌های کلی نظام است.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت که مصوبه مجلس درباره امکان تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراهای شهر و روستا‌، این هفته یا هفته آینده در شورای نگهبان بررسی می‌شود. ‌درباره مباحث مربوط به تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: در این باره مصوبه‌ای از مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان آمده که هنوز بررسی نشده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ