خطیب جمعه قم
کشورهای اروپایی خواسته های ایران را از برجام برآورده نکردند
خطیب جمعه قم گفت: کشورهای اروپایی خواسته‌های ایران از برجام را برآورده نکردند، آنها درصحنه سخن حرف‌های خوبی در رابطه با حفظ برجام بیان می‌کند اما در عرصه عملی کوچک‌ترین گامی برنداشته‌اند.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس افزود: اروپا برای حفظ برجام فقط ۲ روز دیگر مهلت دارد، درصورتی‌که تا ۱۶ تیرماه اتفاق خاصی نیفتد ایران گام دوم خود را در برابر نقض برجام توسط غرب برداشته و دیگر در مساله غنی‌سازی اورانیوم و همچنین فعالیت راکتور اراک هیچ محدودیتی برای خود قائل نخواهد بود.وی اضافه کرد: طبق بند ۳۶ برجام درصورتی که طرف‌های مقابل تعهدات برجامی خود را نقض کنند ایران نیز می‌تواند نسبت به کاهش و یا قطع تعهدات خود اقدام کند.وی همچنین گفت: راهبرد کنونی دشمنان در مقابل ایران اجرای همزمان سیاست فشار و مذاکره است تا از طریق افزایش فشارها، مسئولان نظام را مجبور به نشستن پای میز مذاکره کنند.

اوبا اشاره به تحریم برخی مقامات کشور توسط آمریکا اظهار داشت: تحریم مقامات ارشد ایران نشان از حماقت و عدم شناخت دقیق آمریکا از منطقه و شخصیت مقام معظم رهبری است، معظم له در سراسر دنیا میلیون‌ها پیرو و مقلد دارند.

وی اضافه کرد: مردم ایران تحریم مقام معظم رهبری را به سخره گرفته اند، با حمایت کشورهای اسلامی، حوزه‌های علمیه و عموم مردم کشور، کار به‌جایی خواهد رسید که آمریکا از این اقدام خود ابراز پشیمانی و شکست کند. عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: سیاست استکباری آمریکا مشکلات فراوانی را برای تمام مردم جهان در سطح دنیا به وجود آورده است.

وی درادامه با اشاره به مباحث مربوط به امربه‌معروف و نهی از منکر بیان کرد: هر نوع سیاست‌گذاری و رفتاری که نتیجه آن اجرای عدالت در جامعه باشد معروف و هر نوع رفتاری نیز برخلاف عدالت اجتماعی باشد مصداق بارزی از منکر است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ