کلاف به هم پیچیده مدارس مزایده‌ای و دلواپسی‌های اولیای دانش‌آموزان
کمتر از ۲۵روز به آغاز سال تحصیلی باقی‌ مانده و هنوز تکلیف دو مدرسه ابتدایی دخترانه «زیوری» در منطقه ۲و مدرسه پسرانه «شهدای هسته‌ای» در منطقه ۳که در تیرماه توسط بنیاد شهید پلمب شده بودند و چند روز پیش به مزایده گذاشته شدند، روشن نشده است و اولیای دانش‌آموزان نگران وضعیت تحصیلی فرزندانشان هستند.
به گزارش ایسنا، طبق آخرین آمارهای اعلامی، آموزش و پرورش حدود ۱۱۹مدرسه با حکم خلع ید و قلع و قمع بنا و به اصطلاح «قلع و قمعی» در سراسر کشور دارد که تعیین تکلیف و خرید این مدارس نیازمند اعتبار چندصد میلیارد تومانی است . هرازچندگاهی اخباری مبنی بر تخلیه یک مدرسه دارای مالک حقیقی یا حقوقی به گوش می‌رسد و برخی مدیران هر ساله مشکلاتی با مالکین پیدا می‌کنند که دریافت حکم تخلیه برای ۱۱مدرسه تحت مالکیت بنیاد شهید در یکی دو ماه اخیر یک نمونه بارز آن است.
علی‌رغم تأکید مدیرکل حقوقی وزارت آموزش و پرورش برای حل این مشکل، اما همچنان خانواده‌ها ۲۴ روز مانده به آغاز سال تحصیلی سرگردانند، تعدادی اقدام به دریافت پرونده و ثبت‌نام در مدارس مجاور کرده‌اند و عده‌ای دیگر هنوز منتظرند. مادر یکی از دانش‌آموزان دبستان دخترانه شهید زیوری در این باره می‌گوید: در دو سه ماه اخیر که زمزمه‌های تخلیه مدرسه دخترم به گوش می‌رسید مرتب در دلشوره و نگرانی بودیم، هر روز اخبار را پیگیری می‌کردم و امیدوار شده بودم که مشکل مدرسه حل می‌شود اما شهریور هم گذشت و ما هنوز نمی‌دانیم باید چه کنیم.
یکی از مسئولان آموزش و پرروش شهر تهران در واکنش به وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان این دومدرسه گفت که «پاسخ به این پرسش را باید از استانداری تهران دریافت کنید.» هر چند از آموزش و پرورش شهر تهران انتظار می‌رود با توجه به فرصت اندک باقی مانده به آغاز سال تحصیلی، پاسخگوی نگرانی اولیای این دانش‌آموزان باشد.

نسخه مناسب چاپ