کمیته امداد۲۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از برنامه‌ریزی برای ایجاد ۲۰۰هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال ۹۸خبر داد و گفت: سال گذشته یک سوم اشتغال کشور توسط طرح‌های خودکفایی کمیته امداد اجرایی شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به اینکه سال ۹۷توسط دستگاه‌های مختلف در کل کشور ۴۶۰هزار شغل ایجاد شد، افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی در سال گذشته، رکود تورمی حاکم بر کشور و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی، ۱۴۸هزار شغل توسط کمیته امداد در سراسر کشور برقرار شد.

وی ادامه داد: براساس برنامه پنج ساله ششم توسعه کمیته امداد، این نهاد موظف است سالانه ۱۷۰هزار شغل ایجاد کند و این در حالی است که برای سال ۹۸براساس یک برنامه راهبردی عملیاتی، ایجاد ۲۰۰هزار شغل جدید برای خانواده‌های تحت حمایت پیش‌بینی شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از افزایش سقف وام اشتغال مددجویان به ۵۰میلیون تومان خبر داد و تاکید کرد: سال گذشته کل تسهیلات پرداختی برای اشتغال خانواده‌های تحت حمایت امداد ۲۳۰۰میلیارد تومان بود و کمیته امداد موفق شده است با این میزان تسهیلات بانکی، یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ