کمیسیون امنیت ملی مجلس طرح مقابله به مثل با آمریکا را تصویب‌کرد
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جزئیات طرح دو فوریتی اقدام متقابل در برابر سازمان تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ایران توسط ایالات متحده آمریکا را تصویب کرد.

به گزارش ایسنا، علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون با بیان این مطلب گفت: بر اساس یکی از مواد این طرح دولت ایران موظف است در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی که منافع کشورمان را به مخاطره می‌اندازند، اقدامات متقابل و قاطع بر اساس این قانون به عمل آورد.

وی افزود: در یکی دیگر از مواد این طرح تصریح شده که دولت ایران موظف است ضمن اعتراض و اقدام حقوقی به تصمیم غیر قانونی ایالات متحده آمریکا در تروریست نامیدن سپاه در مراجع بین‌المللی از طریق مراودات دو و چند جانبه با کشورها و رایزنی با مجامع و سازمان‌های بین‌المللی از حداکثر توان خود برای بی اثر کردن اقدام آمریکا از نقض مصونیت حاکمیتی ارکان دفاعی جمهوری اسلامی‌ایران استفاده کند .

نجفی در پایان گفت: همچنین در جلسه کمیسیون گزارش عملکرد حقوق بشر آمریکا در سال ۹۷، موارد نقض حقوق بشر از سوی این کشور مطرح شدو به تصویب کمیسیون رسید که گزارش آن در صحن مجلس قرائت نشد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ