‌برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی نانو معرفی شدند
با پایان یافتن دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو، ۳۱برگزیده این دوره از رقابت‌ها که موفق به دریافت مدال‌های طلا، نقره و برنز شدند، مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، در مرحله نهایی دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ۳۱دانش‌آموز برگزیده کشور برای کسب مدال‏‌های طلا، نقره و برنز به رقابت پرداختند و همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه دهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو، برگزیدگان این دوره از رقابت‌های دانش‌آموزی نانو معرفی شدند.

در این مراسم دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: کشور ما از نظر فناوری نانو دچار پوکی استخوان نخواهد شد، زیرا در حوزه آموزش و تربیت دانش‌آموزان در حوزه فناوری نانو سرمایه‌گذاری‏‌های گسترده‌‏ای انجام شده است و این دانش‌آموزان نه تنها از نظر دانش تئوری، بلکه از نظر عملی نیز در آزمایشگاه‏‌های فناوری نانو در سطح کشور آموزش دیده‌اند.

سرکار با بیان اینکه امروز ایران از نظر تولید علم نانو، در رتبه چهارم دنیا قرار دارد، یادآور شد: آمریکا، چین و هند کشورهایی هستند که در این زمینه از ایران بالاتر هستند، در حالی که جمعیت بسیار بیشتری از ایران دارند.

نسخه مناسب چاپ